Lady Gaga wraca do korzeni i szaleje w kosmosie. Ukazał się teledysk do jej singla "Stupid Love"

Dawno nie słyszeliśmy muzycznych nowości od tej pani. Lady Gaga zaprezentowała kosmiczny i barwny teledysk do najnowszego singla "Stupid Love", który zapowiada kolejny studyjny album. Jak to u Gagi bywa, jest na co popatrzeć.
Zobacz wideo

"Świat płonie wśród wojny. Wiele plemion walczy o dominację. Podczas gdy Duchowni modlą się o pokój, Dobroduszni biją się o Chromaticę..." - głoszą napisy na planszy otwierającej wideo do "Stupid Love" w reżyserii Daniela Askilla. Gaga zabiera słuchaczy na inną planetę, gdzie toczy taneczne bitwy z wystrojonymi w całą gamę kolorów współmieszkańcami tajemniczego lądu.

 

W nowych materiałach przewija się nazwa "Chromatica". Jest możliwe, że właśnie tak będzie się nazywać nadchodząca szósta płyta artystki. Jeśli zawierzyć rytmom, które słyszymy w utworze "Stupid Love", Lady Gaga będzie sięgać pamięcią nie tylko do początków swojej kariery, ale i do początków obecnego tysiąclecia. Trudno przy słuchaniu nowego singla oprzeć się wrażeniu, że w 2004 czy 2007 roku byłby on absolutnym hitem.

Zobacz też: Nowy singiel Lady Gagi "Stupid Love" wyciekł do sieci jeszcze przed premierą >>

Lady Gaga nie próżnuje

Ostatni album Gagi, "Joanne" z 2016 roku, pokazał wokalistkę od nowej strony, bowiem typowe dla niej taneczne brzmienia zostały okraszone inspiracjami muzyką country i soft rockiem. Za poświęconą zmarłej ciotce balladę "Joanne (Where Do You Think You're Goin'?)" w wersji akustycznej Lady Gaga otrzymała nagrodę Grammy w kategorii najlepszy solowy występ - pop.

 

W międzyczasie artystka doczekała się również pierwszego Oscara. W 2019 roku podzieliła go z Andrew Wyattem, Anthonym Rossomando i Mark Ronsonem, wraz z którymi stworzyła jeden z największych filmowych przebojów ostatnich lat, czyli "Shallow" z filmu "Narodziny gwiazdy". Duet Lady Gaga i Bradley Cooper przeszedł do oscarowej historii.

 

Lady Gaga jest jedną z najpopularniejszych artystek na świecie - na swoim koncie ma dotychczas 27 mln sprzedanych albumów oraz 146 mln sprzedanych singli. Za swoją twórczość uhonorowana została dziewięcioma statuetkami Grammy, trzema nagrodami BRIT Awards oraz wspomnianym Oscarem. Za swoje role aktorskie zdobyła dwa Złote Globy za serialową antologię "American Horror Story" oraz film "Narodziny gwiazdy".

Więcej o: