TVP atakuje sędziego Igora Tuleyę i wykorzystuje piosenkę De Mono. Zespół odpowiada: To nie może mieć miejsca

Końcem lutego TVP Info wyemitowała odcinek programu "W tyle wizji", w którym pojawił się materiał o sędzi Igorze Tuleyi. Jako ilustracji muzycznej użyto utworu De Mono "Kochać inaczej". Autorzy piosenki opublikowali oświadczenie, w którym podkreślili, że "jakiekolwiek wykorzystywanie utworu do celów politycznych jest wbrew ich woli".
Zobacz wideo

27 lutego w programie TVP Info "W tyle wizji", który ma mieć charakter satyryczny, można było zobaczyć materiał poświęcony sędziemu Igorowi Tuleyi. Twórcy zdecydowali się w wymownym kontekście wmontować do niego fragment piosenki zespołu De Mono "Kochać inaczej", co spotkało się z dezaprobatą grupy. Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk, autorzy wspomnianego utworu, wydali za pośrednictwem Facebooka oświadczenie w sprawie.

Zobacz też: "Nawet Jacek Kurski tego nie przykryje". Tomasz Sekielski zapowiada film "Zabawa w chowanego" >>

De Mono reaguje na użycie ich piosenki przez TVP: Mieliśmy zupełnie inne przesłanie, tworząc utwór o miłości

W segmencie poświęconym Tuleyi wybrzmiał fragment "Kochać inaczej" zawierający słowa: "a kiedy przyjdzie na Ciebie czas, a przyjdzie czas na Ciebie”. Jak czytamy w wypowiedzi Krzywego i Kubiaczyka: 

Posłużenie się piosenką w takim kontekście, podobnie jak posłużenie się przez jednego z prowadzących program cytatem: "lecz nagle możesz zacząć spadać w dół" w taki sposób, jakby to miało dotyczyć sędziego Igora Tuleyi jest naganne i nie może mieć miejsca.

Kompozytorzy dodają, że mieli "zupełnie inne przesłanie, pisząc utwór o miłości" i jakiekolwiek wykorzystywanie utworu do celów politycznych jest wbrew ich woli. Twierdzą przy tym:

Takie bezprawne wykorzystanie utworu mogłoby sugerować nasze poparcie i zaangażowanie w ocenę sytuacji Sędziego Tuleyi, a to nie jest zgodne z prawdą i wprowadza w błąd naszych fanów i opinię publiczną.

Zobacz też: Orły 2020. Maciej Musiał ze sceny nawiązał do zdjęcia "Rodzinki.pl" przez TVP. "Ja już pracę znalazłem, ale..." >>

Więcej o: