Raper Pi'erre Bourne zagrał w Warszawie. Po koncercie ogłosił: Nigdy więcej tu nie wrócę

1 marca w warszawskim klubie Hybrydy wystąpił amerykański raper Pi'erre Bourne. Koncert był bardzo udany, ale kilka godzin po jego zakończeniu Bourne napisał w mediach społecznościowych, że nigdy więcej nie wróci do Polski.
Zobacz wideo

Portal cgm.pl pisał, że podczas koncertu w klubie Hybrydy Pi'erre Bourne świetnie się bawił, a nawet wznosił na scenie biało-czerwoną flagę. Artyście, który fanom hip-hopu jest najlepiej znany jako producent współpracujący m.in. z Playboyem Cartim, bardzo nie spodobał się jednak późniejszy pobyt na lotnisku Chopina. W relacji na Instagramie bez szerszych wyjaśnień stwierdził:

Nigdy więcej nie wrócę do Polski. Wasze lotnisko potraktowało mnie jak śmiecia.

Na Twitterze, w usuniętym już wpisie, dodał:

Jesteśmy jedynymi czarnymi ludźmi na tym lotnisku.

Zobacz też: Skunk Anansie ponownie w Polsce. Zespół zagra koncerty w trzech miastach >>

Amerykański raper po pobycie w Polsce: To wasze lotnisko leci sobie w kulki

Jak pisze WP, gniew rapera mógł podsycić konflikt z polską marką ubraniową MISBHV. Bourne napisał na Instagramie, że chciał odbyć spotkanie z jej przedstawicielami po koncercie w Warszawie, jednak ci nie znaleźli dla niego czasu. Według Bourne’a MISBHV wykorzystała jego zdjęcie z popularnym raperem Lil Uzi Vertem do własnej promocji bez jego zgody - tak przynajmniej utrzymywał na Instagramie.

Niewiele potem emocjonalne relacje zniknęły, a na twitterowym profilu rapera pojawił się wpis:

Kocham wszystkich. Polsko, jesteś cholernie spoko. Po prostu to wasze lotnisko leci sobie w kulki.

Pi'erre Bourne, jak sam zresztą twierdzi, jest lepiej rozpoznawalny w Europie niż rodzinnych Stanach Zjednoczonych. W 2017 roku poznał rapera Playboya Cartiego i wyprodukował sporo jego utworów, w tym singiel "Magnolia", który dotarł do 29. miejsca notowania Billboard Hot 100.

 

Bourne ma na koncie współprace z takimi raperami jak m.in. 21 Savage, Trippie Redd, Rich the Kid, Lil Yachty, Young Thug i wspomniany wcześniej Lil Uzi Vert. W czerwcu 2019 roku ukazał się pierwszy studyjny album Bourne'a, "The Life of Pi'erre 4". Do najpopularniejszych piosenek rapera należą m.in. "Marie Curie", "Poof" i "Planet Namek".

 
Więcej o: