Anna Gacek znika z radiowej Trójki. "Decyzją Prezes Polskiego Radia nie ma dla mnie miejsca"

Anna Gacek, dziennikarka związana od 19 lat z Programem Trzecim Polskiego Radia, pożegnała się ze stacją. Jak czytamy na facebookowym profilu Gacek, prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podjęła tę decyzję ze skutkiem natychmiastowym.
Zobacz wideo

Anna Gacek podzieliła się na Facebooku informacją o swoim nagłym rozstaniu z Trójką, gdzie prowadziła takie audycje jak m.in. "Aksamit", "Atelier" i "W Tonacji Trójki" wraz z Wojciechem Mannem. Dziennikarka napisała:

Dziś nie usłyszymy się w Aksamicie. Jutro nie będzie mnie w Tonacji. W czwartek nie poprowadzę Do Południa. Decyzją Prezes Polskiego Radia - ze skutkiem natychmiastowym - nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki.

Anna Gacek zwolniona z Trójki. "Brzmi to jak kiepski żart", "WTF?". Komentują Hołdys, Zawiałow i inni >>

Jak podkreśla dziennikarka, nie otrzymała szansy pożegnania się z słuchaczami na antenie. 

Zobacz też: Anna Gacek: Są osoby, które uważają mnie za niezłą sucz. A ja chcę przywieźć najlepszy materiał >>

Anna Gacek opuszcza szeregi Trójki. "Nawet najmniej mi przychylni nie mogą zarzucić mi braku profesjonalizmu"

Anna Gacek w ciągu 19 lat pracy w Trójce poprowadziła ponad tysiąc audycji, relacjonowała wiele wydarzeń (m.in. OFF Festival, Męskie Granie, Orange Warsaw Festival) i rozmawiała z setkami artystów. W pożegnalnym poście przeprosiła słuchaczy za niezrealizowanie zaplanowanych na nadchodzący czas spraw:

(...) od jedynego polskiego wywiadu z Alicią Keys, który przywiozłam z Londynu, przez już nagrany, bardzo intymny, naprawdę wyjątkowy wywiad z Arturem Rojkiem, po relację z Kopenhagi, z wystawy Nicka Cave’a, na którą jego menadżer zaprosił mnie w dniu, w którym usłyszałam, że nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki…

Wypowiedź zakończyła słowami:

Żegnam się dziś z Programem Trzecim. To była moja pierwsza praca. Nie znam dorosłego życia bez pracy w Trójce. Jestem teraz mieszanką skrajnych emocji, od dumy z wszystkiego co osiągnęłam, po lęk o przyszłość. Wiem jednak, że każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. I wiecie co? Jestem tym podekscytowana.

Zobacz też: 26. Top Wszech Czasów Trójki. Upadło "żelazne podium", a internauci komentują: "Z topu zrobił się wtop" >>

Więcej o:
Komentarze (283)
Anna Gacek znika z radiowej Trójki. "Decyzją Prezes Polskiego Radia nie ma dla mnie miejsca"
Zaloguj się
 • bobbyaxelrod

  Oceniono 224 razy 198

  Żal słuchać jak suweren swoimi niemytymi łapskami dewastuje ostatnie inteligenckie radio... Pani Anno, do usłyszenia!

 • raczkowski

  Oceniono 204 razy 174

  Jeszcze się usłyszymy, pani Aniu, w Trójce.
  Te wszystkie głupie mordy znikną stamtąd w podskokach, początek znikania 10 maja.

 • biesczad1

  Oceniono 144 razy 130

  Profesjonalistka, zawsze przygotowana, nie odnosiła się do PiSowskiej bolszewii - ale decyzje reżimu nigdy nie mają nic wspólnego z logiką!

 • dr.krisk

  Oceniono 139 razy 125

  No tak.. jak się nie zauważa Zenka Martyniuka, to ponosi się tego konsekwencje....
  Ale żal. Lubiłem poczucie humoru pani Gacek.
  Te jej audycje z Mannem, to jedyne czego słuchałem. A teraz niech się walą na drzewo.

 • zgred151

  Oceniono 123 razy 111

  Widocznie ma jedna wadę > nie jest miłośnikiem PIS-u i umie myśleć rozsądnie

 • el.pistolero

  Oceniono 120 razy 108

  Draństwo. Traktują państwowe firmy jak prywatny folwark. Gnoje!

 • szk41

  Oceniono 102 razy 90

  Pani Aniu, proszę potraktować tę sytuację jako wielki honor dla Pani profesjonalizmu i zwykłej uczciwości ludzkiej. Powiem szczerze iż czekałem na ten moment, myśląc iż te ostatnie kilka osób może celowo się zamówiło aby pozostać w Trojce , aby zachować minimum normalności a jednocześnie, cały czas podtrzymywać kaganek, który rozbłyśnie jak nadejdą nowe czasy. Krąg tych osób ponownie się skurczył. Oby ten kaganek nie zgasł całkowicie. Rozpalić ogień od nowa będzie dużo trudniej, ale rozpalimy, na pewno. Noc nie trwa 24h.....Podziękowania za Pani przekazywane pasje, ale także niesamowite poczucie humoru i dystans do samej siebie. Na razie na pewno będzie można Panią usłyszeć w innej, normalnej stacji radiowej, a potem będziemy wspólnie czy to rozniecać, czy rozpalać od nowa ogień Trójki.

 • pitupitt

  Oceniono 94 razy 88

  Gratulacje dla zarządu. Róbcie tak dalej... miesiąc temu wysłaliście w niebyt "Raport o stanie...", w tym leci p. Ania... Kto jeszcze? Promujecie za to jakieś miernoty, które nawet odpowiedniej dykcji nie mają... Już dawno zniszczyliście PR3, teraz dobijacie resztki. ŻENADA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX