Anna Gacek znika z radiowej Trójki. "Decyzją Prezes Polskiego Radia nie ma dla mnie miejsca"

Anna Gacek, dziennikarka związana od 19 lat z Programem Trzecim Polskiego Radia, pożegnała się ze stacją. Jak czytamy na facebookowym profilu Gacek, prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podjęła tę decyzję ze skutkiem natychmiastowym.
Zobacz wideo

Anna Gacek podzieliła się na Facebooku informacją o swoim nagłym rozstaniu z Trójką, gdzie prowadziła takie audycje jak m.in. "Aksamit", "Atelier" i "W Tonacji Trójki" wraz z Wojciechem Mannem. Dziennikarka napisała:

Dziś nie usłyszymy się w Aksamicie. Jutro nie będzie mnie w Tonacji. W czwartek nie poprowadzę Do Południa. Decyzją Prezes Polskiego Radia - ze skutkiem natychmiastowym - nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki.

Anna Gacek zwolniona z Trójki. "Brzmi to jak kiepski żart", "WTF?". Komentują Hołdys, Zawiałow i inni >>

Jak podkreśla dziennikarka, nie otrzymała szansy pożegnania się z słuchaczami na antenie. 

Zobacz też: Anna Gacek: Są osoby, które uważają mnie za niezłą sucz. A ja chcę przywieźć najlepszy materiał >>

Anna Gacek opuszcza szeregi Trójki. "Nawet najmniej mi przychylni nie mogą zarzucić mi braku profesjonalizmu"

Anna Gacek w ciągu 19 lat pracy w Trójce poprowadziła ponad tysiąc audycji, relacjonowała wiele wydarzeń (m.in. OFF Festival, Męskie Granie, Orange Warsaw Festival) i rozmawiała z setkami artystów. W pożegnalnym poście przeprosiła słuchaczy za niezrealizowanie zaplanowanych na nadchodzący czas spraw:

(...) od jedynego polskiego wywiadu z Alicią Keys, który przywiozłam z Londynu, przez już nagrany, bardzo intymny, naprawdę wyjątkowy wywiad z Arturem Rojkiem, po relację z Kopenhagi, z wystawy Nicka Cave’a, na którą jego menadżer zaprosił mnie w dniu, w którym usłyszałam, że nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki…

Wypowiedź zakończyła słowami:

Żegnam się dziś z Programem Trzecim. To była moja pierwsza praca. Nie znam dorosłego życia bez pracy w Trójce. Jestem teraz mieszanką skrajnych emocji, od dumy z wszystkiego co osiągnęłam, po lęk o przyszłość. Wiem jednak, że każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. I wiecie co? Jestem tym podekscytowana.

Zobacz też: 26. Top Wszech Czasów Trójki. Upadło "żelazne podium", a internauci komentują: "Z topu zrobił się wtop" >>

Więcej o: