Anna Gacek zwolniona z Trójki. "Brzmi to jak kiepski żart", "WTF?". Komentują Hołdys, Zawiałow i inni muzycy

Anna Gacek, dziennikarka związana od 19 lat z Programem Trzecim Polskiego Radia, decyzją prezes Polskiego Radia pożegnała się ze stacją. Jej zwolnienie spotkało się z emocjonalną reakcją wielu osób ze środowiska muzycznego.
Zobacz wideo Popkultura odc. 27

Informując o odejściu z Trójki, Anna Gacek napisała w mediach społecznościowych, że nie otrzymała szansy pożegnania się z słuchaczami na antenie. 

Anna Gacek znika z Trójki. "Decyzją Prezes Polskiego Radia nie ma dla mnie miejsca" >>

Anna Gacek znika z Trójki "ze skutkiem natychmiastowym". "Nie chce się wierzyć!!!"

Pod wpisem dziennikarki na Instagramie pojawiło się mnóstwo komentarzy osób związanych z muzyką. Piosenkarka Mela Koteluk napisała: "... brzmi to jak kiepski żart. Jeśli miałam posłuchać czegoś przedpremierowo z kręgu muzyki bliskiej mojemu sercu - to u Ciebie (a gdy nie załapałam się na poniedziałkowy Aksamit sięgałam do archiwum). Twoja determinacja w walce o wywiady, by puścić je "aksamitnej społeczności" i dziecięca wręcz pasja - robiły wrażenie. Wkurza mnie, że ktoś się na Twoje skrzydlęta zamachnął z pełnego obrotu. Nie daj się i rób swoje!". Daria Zawiałow skomentowała: "Aniu!!! Nie chce się wierzyć!!!", a Piotr Rogucki napisał krótki: "WTF?".

 

Zbigniew Hołdys napisał z kolei na Twitterze:

Smutne. Ktoś ją musi przygarnąć i to szybko.

Kim jest Anna Gacek? 

Dziennikarka była związana z Programem Trzecim Polskiego Radia od 19 lat. Na antenie prowadziła takie audycje jak m.in. "Aksamit", "Offensywa", "Atelier", "Myśliwiecka 3/5/7", "Historię Pewnej Płyty" i "W Tonacji Trójki" wraz z Wojciechem Mannem. Współpracowała z magazynami "Teraz Rock", "Machina" i "A4".

Jest autorką setek wywiadów z muzykami (i nie tylko), interesuje się również modą. Na swoim blogu poświęconym temu ostatniemu zagadnieniu, pisze: "Kocham modę, razem z jej wszystkimi wspaniałymi niedorzecznościami. Modę, której nie określają metki i trendy, modę, która jest sztuką". 

Więcej o: