Kwiat Jabłoni odwołuje występ na festiwalu w Opolu. Powodem "działania władz na rzecz TVP"

Duet Kwiat Jabłoni poinformował, że odwołał swój koncert na 57. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. "Udział w tego typu wydarzeniach oraz promowanie siebie za pośrednictwem Telewizji Polskiej przestały być dla nas apolityczne" - napisano.

Kwiat Jabłoni o swojej decyzji poinformował na Facebooku. "Musimy się z Wami podzielić pewną informacją, ponieważ nie chcemy, żeby nasze wewnętrzne zespołowe decyzje pozostawały jedynie cichym protestem. W związku z ostatnimi działaniami podjętymi przez władze na rzecz Telewizji Polskiej postanowiliśmy odwołać nasz występ na Festiwalu w Opolu oraz odmówić zagrania podczas innej muzycznej imprezy transmitowanej w TVP" - czytamy we wpisie. "Udział w tego typu wydarzeniach oraz promowanie siebie za pośrednictwem Telewizji Polskiej przestały być dla nas apolityczne" - podkreślił duet. 

Festiwal w Opolu. Kwiat Jabłoni odwołuje występ

Duet nie sprecyzował, o jakie działania władz chodzi. Można się domyślić, że chodzi o podpisanie przez Andrzeja Dudę ustawy, zgodnie z którą Telewizja Polska i Polskie Radio otrzymają 1,95 mld zł w ramach rekompensaty. 

Zobacz wideo Andrzej Duda o podpisaniu ustawy ws. przekazania 2 mld zł na media publiczne

Kwiat Jabłoni to zespół folkowo-popowy tworzony przez Katarzynę i Jacka Sienkiewiczów, dzieci Kuby Sienkiewicza, lidera Elektrycznych Gitar. W lutym 2019 r. ukazał się debiutancki album studyjny duetu pt. "Niemożliwe", utwory Kwiatu Jabłoni pojawiły się m.in. na liście przebojów radiowej "Trójki". W serwisie YouTube ich piosenka "Dziś późno pójdę spać" ma ponad 14 mln wyświetleń. 

57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu rozpocznie się 5 czerwca.

Więcej o: