Anna Gacek zwolniona z Trójki. Polskie Radio mówi o "ogólnie przyjętych standardach korporacyjnych"

Dziennikarka muzyczna Anna Gacek została z dnia na dzień - decyzją prezeski Polskiego Radia - zwolniona z radiowej Trójki, o czym poinformowała na Facebooku. Nadawca odmawia podania przyczyn decyzji, powołując się na "ogólnie przyjęte standardy korporacyjnych".

Anna Gacek, dziennikarka związana od 19 lat z Programem Trzecim Polskiego Radia, pożegnała się ze stacją. Jak czytamy na facebookowym profilu Gacek, prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podjęła tę decyzję ze skutkiem natychmiastowym. Dziennikarka w Trójce prowadziła takie audycje jak m.in. "Aksamit", "Atelier" i "W Tonacji Trójki" wraz z Wojciechem Mannem. Gacek nie otrzymała szansy pożegnania się ze słuchaczami na antenie. 

Rzeczniczka prasowa milczy

Onet zwrócił się do stacji z prośbą o komentarz. Rzeczniczka prasowa Polskiego Radia Ewelina Steczkowska odmówiła podania powodu zwolnienia. "Zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami korporacyjnymi Polskie Radio nie komentuje spraw personalnych i relacji z pracownikami i współpracownikami - zarówno z obecnymi, jak i byłymi" - czytamy.

Jak wyjaśnia Onet, Steczkowska nie wyjaśniła, jak takie stanowisko ma się do transparentności mediów publicznych, przez kogo i z jakiego powodu przyjęto wspomniane "standardy korporacyjne", ani, czy nie uważa, że Gacek powinna mieć możliwość pożegnania się ze słuchaczami.

Mann i Metz nie komentują zwolnienia

Dziennikarz muzyczny Trójki Piotr Stelmach pożegnał Gacek długim wpisem na Facebooku. Przytoczył w nim wiele wspomnień wspólnej pracy, a wpis zakończył słowami "Aniu, przepraszam. Dziękuję Za wszystko". Z kolei Wojciech Mann, z którym Gacek współpracowała przez lata i dyrektor muzyczny Trójki Piotr Metz nie chcą na razie komentować sprawy zwolnienia dziennikarki.

Co ciekawe, w trakcie audycji Marka Niedźwiedzkiego na antenie odtworzono utwór "Anna już tu nie mieszka" Haliny Frąckowiak.

Kim jest Anna Gacek? 

Dziennikarka była związana z Programem Trzecim Polskiego Radia od 19 lat. Na antenie prowadziła takie audycje jak m.in. "Aksamit", "Offensywa", "Atelier", "Myśliwiecka 3/5/7", "Historię Pewnej Płyty" i "W Tonacji Trójki" wraz z Wojciechem Mannem. Współpracowała z magazynami "Teraz Rock", "Machina" i "A4".

Jest autorką setek wywiadów z muzykami (i nie tylko), interesuje się również modą. Na swoim blogu poświęconym temu ostatniemu zagadnieniu, pisze: "Kocham modę, razem z jej wszystkimi wspaniałymi niedorzecznościami. Modę, której nie określają metki i trendy, modę, która jest sztuką". 

Zobacz wideo "Od nowa" nowy serial z Nicole Kidman i Hugh Grantem [ZWIASTUN]
Więcej o: