Wojciech Mann nie poprowadzi audycji w "Trójce". Wydał oświadczenie z Anną Gacek. Radio twierdzi, że nie zwolniło dziennikarki

Anna Gacek i Wojciech Mann wydali wspólne oświadczenie, w którym ogłosili, że Mann nie poprowadzi audycji w "W Tonacji Trójki" aż do odwołania. Dziennikarz powiedział: "Postanowiliśmy poczekać, aż ktoś położy kres destrukcji Polskiego Radia". Tymczasem Polskie Radio zdecydowało się ujawnić kulisy zawieszenia współpracy z Gacek - stacja twierdzi, że nie została ona zwolniona.
Zobacz wideo

Dziennikarka muzyczna Anna Gacek została z dnia na dzień zwolniona z radiowej "Trójki", o czym poinformowała na Facebooku. Pracowała w stacji od 19 lat i nie otrzymała szansy pożegnania się ze słuchaczami na antenie. Jak czytamy na jej profilu, prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podjęła tę decyzję ze skutkiem natychmiastowym. Dziennikarka w Trójce prowadziła takie audycje jak m.in. "Aksamit", "Atelier" i "W Tonacji Trójki" wraz z Wojciechem Mannem. Właśnie opublikowali wspólny film.

>>> Dziennikarze Trójki odmawiają zastępstw za zwolnioną Annę Gacek. Wojciech Mann ma wydać oświadczenie <<<

Mann nie wystąpi w radiowej "Trójce"

Wojciech Mann w geście solidarności z Anną Gacek zrezygnował z powadzenia audycji na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia. Z filmu umieszczonego na instagramowym profilu Gacek dowiadujemy się, że postanowili poczekać "aż ktoś położy kres destrukcji Polskiego Radia".

Anna Gacek zaczęła od słów "Przez ponad 10 lat mieliśmy zaszczyt i przyjemność spotykać się z Państwem we wtorki w audycji 'W Tonacji Trójki'". Tak Mann skomentował zawieszenie koleżanki w obowiązkach zawodowych:

Aż do niedawna, ponieważ ktoś, kto ma co prawdę władzę, ale nie ma wyczucia i nie rozumie radia, zakazał Ani występów na antenie Programu Trzeciego.

Gacek dalej tłumaczy: "Dlatego dzisiaj nie usłyszymy się po 14. A przynajmniej ze mną". Po czym zapytała kolegę: "A z Tobą, Wojtku?" Na co padła odpowiedź:

Ze mną też nie, ponieważ postanowiliśmy poczekać, aż ktoś położy kres destrukcji Polskiego Radia.
 

Polskie Radio komentuje zwolnienie Anny Gacek

polskie Radio początkowo nie chciało komentować zwolnienia Anny Gacek. Po komentarz zgłosił się w poniedziałek Onet. Ten sam portal przekazał we wtorek informację od rzeczniczki prasowej Polskiego Radia Eweliny Steczkowskiej. Oznajmiła ona, że Anna Gacek nie została zwolniona z radiowej Trójki. Oficjalny przekaz brzmi: Annie Gacek skończyła się umowa.

>>> Anna Gacek zwolniona z Trójki. Polskie Radio mówi o "ogólnie przyjętych standardach korporacyjnych" <<<

Dziennikarka miała dostać inną ofertę od Radia, z której nie skorzystała. Steczkowska przekazała Onetowi:

Szanujemy ten wybór i życzymy red. A Gacek wszelkich sukcesów w nowych przedsięwzięciach. Przypisywanie odpowiedzialności za tę osobistą decyzję innym osobom jest jednak nieuzasadnione i niewłaściwe.

Anna Gacek nie skomentowała tych doniesień, a Polskie Radio nie odpowiedziało na pytanie Onetu, czy w związku z tym, że informacja o zwolnieniu, którą podała do wiadomości publicznej, jest ich zdaniem nieprawdziwa, planuje podjąć kroki prawne.

Więcej o: