Festiwal w Opolu. Kwiat Jabłoni informuje o rezygnacji z udziału, TVP ma na ten temat inne zdanie

Zespół Kwiat Jabłoni poinformował, że odwołał koncert na festiwalu w Opolu. "Udział w tego typu wydarzeniach oraz promowanie siebie za pośrednictwem Telewizji Polskiej przestały być dla nas apolityczne" - napisał duet. Komentarz Biura Prasowego TVP inaczej opisuje tę sprawę.

Kwiat Jabłoni to zespół folkowo-popowy, który tworzą Katarzyna i Jacek Sienkiewicz, dzieci lidera Elektrycznych Gitar Kuby Sienkiewicza. W lutym zeszłego roku ukazał się ich debiutancki album studyjny zatytułowany "Niemożliwe". Piosenki duetu pojawiły się m.in. na liście przebojów radiowej "Trójki", a w serwisie YouTube ich piosenka "Dziś późno pójdę spać" ma ponad 14 mln wyświetleń.

Kwiat Jabłoni odwołuje występ na festiwalu w Opolu. Powodem "działania władz na rzecz TVP" >>

Kwiat Jabłoni: "odwołujemy", TVP: "rozmowy zostały zakończone w lutym"

Kwiat Jabłoni o swojej decyzji dotyczącej Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu poinformował na Facebooku. Tymczasem o ewentualnym występie zespołu na festiwalu zupełnie inaczej mówi Telewizja Polska. W komentarzu dla serwisu Wirtualnemedia.pl biuro prasowe TVP pisze

Zespół Kwiat Jabłoni był brany pod uwagę jako uczestnik koncertu alternatywnego. Nie doszło jednak do porozumienia i rozmowy zostały zakończone w lutym.

Rozpoczęcie festiwalu opolskiego jest zaplanowane na 5 czerwca 2020 roku. Potrwa do 8 czerwca. W tym roku mają odbyć się koncerty "Wielka Gala - Od Opola do Opola" (gdzie nagrody odbiorą artyści popularni w zeszłym roku i ci świętujący jubileusze), "Debiuty", "Premiery", "A po nocy przychodzi dzień… czyli nadzieje poetów" (piosenka literacka) i "Hulali w Opolu" - gdzie mają wybrzmieć utwory, które powstały specjalnie na festiwal lub były wykonane na deskach Amfiteatru tylko raz, a mimo to przeszły do historii polskiej piosenki. 57. KFPP zakończy "Scena Alternatywna", organizowana w poniedziałek 8 czerwca przez TVP Kultura.

Woodstock, Love Parade, Opole 2017... Festiwale, którym nie było dane powodzenie. "Rzućmy w tłum banknoty" >>

Więcej o: