Billie Eilish zdjęła bluzkę, by zaprotestować przeciw piętnowaniu wyglądu kobiet. "Wideo mówi wszystko"

Billie Eilish to obecnie jedna z największych gwiazd muzyki. Wokalistka i autorka piosenek zdobyła w tym roku 5 nagród Grammy, a ma dopiero 18 lat. Znana z ubierania się w obszerne bluzy artystka na scenie w Miami rozebrała się w proteście - powodem jest body-shaming kobiet.

Podczas poniedziałkowego występu w AmericanAirlines Arena w Miami Billie Eilish wyświetliła na wielkim ekranie wideo, w którym zdejmuje bluzkę i zostaje tylko w staniku. Obrazom towarzyszyły mocne słowa dotyczące tego, z czym muszą zmierzyć się kobiety w przemyśle muzycznym i o body-shamingu, który z tego wynika.

Billie Eilish: Gdy noszę to, w czym czuję się komfortowo, nie jestem kobietą. Kiedy zdejmę kilka warstw, jestem dziwką

Kilka tygodni temu na rozdaniu BRIT Awards Billie Eilish, odbierając nagrodę, powiedziała: "Ostatnio często czułam się znienawidzona. A teraz, kiedy stanęłam na scenie i zobaczyłam jak wszyscy się do mnie uśmiechacie, zachciało mi się płakać. I będę płakać, dziękuję wam". Teraz postanowiła wykorzystać koncert, by powiedzieć fanom coś więcej o hejcie i tym, jak oceniamy innych. Co powiedziała Billie Eilish? Niżej tłumaczymy cały tekst przemówienia, który można było usłyszeć w Miami.

"Macie swoje zdanie - o moich opiniach, muzyce, ubraniach, ciele. Niektórym ludziom nie podoba się to, jak się ubieram, niektórzy mnie chwalą, a niektórzy wykorzystują to, żeby zawstydzać innych albo zawstydzać mnie i mam wrażenie, że zawsze jest tak, że cokolwiek zrobię, nie przejdzie niezauważone.

Więc gdy czuję na sobie wasz wzrok, waszą dezaprobatę albo westchnienie ulgi, gdybym się tym za bardzo przejmowała, nie byłabym w stanie się ruszyć.

Chcielibyście, żebym była niższa? Słabsza? Delikatniejsza? Wyższa? Chcielibyście, żebym była cicho? Czy moje ramiona was prowokują? A moja klatka piersiowa? Czy mój brzuch to ja? Moje biodra? Ciało, z którym się urodziłam nie jest takim jak chcecie, by było?

Gdy noszę to, w czym czuję się komfortowo, nie jestem kobietą. Kiedy zdejmę kilka warstw, jestem dziwką.

Chociaż nigdy nie widzieliście mojego ciała, ciągle oceniacie mnie z jego powodu. Dlaczego? Zakładamy pewne rzeczy, patrząc na to, jaki rozmiar noszą inni. Decydujemy, kim są, ile są warci. Jeśli mam na sobie więcej ciuchów albo mnie, kto decyduje o tym, co sprawia, że ja to ja? Co to w ogóle oznacza?

Czy moja wartość ma być oparta jedynie o odbiór innych ludzi? Czy zdanie na mój temat nie jest zależne ode mnie?"

Rzecznik prasowy piosenkarki, poproszony o komentarz przez "The Post", odpowiedział, że nie będzie nic dodawał:

Myślę, że wideo mówi wszystko.

Billie Eilish ma na koncie Grammy 2020 za album roku, piosenkę roku, debiut, nagranie roku oraz album wokalny pop. Ostatnio nagrała napisaną razem z bratem piosenkę "No Time to Die", która jest tytułowym utworem promującym najnowszy film o Jamesie Bondzie.

Billie Eilish po raz pierwszy zaśpiewała na żywo "No Time To Die". Wyszło wspaniale, fani: "Co za wpieniająca publiczność" >>

Więcej o: