Wojciech Mann odchodzi z Trójki. "Postanowiłem, że to ja podejmę tę decyzję, a nie ktoś za mnie"

Wojciech Mann żegna się z Programem Trzecim Polskiego Radia. "Postanowiłem, że to ja podejmę tę decyzję, a nie ktoś za mnie" - oznajmił dziennikarz "Gazecie Wyborczej". Marcin Mann, syn dziennikarza, powiedział portalowi WirtualneMedia.pl, że jego ojciec najprawdopodobniej nie pożegna się ze słuchaczami na antenie.
Zobacz wideo

Tuż po ogłoszeniu przez Annę Gacek, że pożegnała się z radiową Trójką decyzją prezeski Polskiego Radia, wiele osób liczyło na reakcję Wojciecha Manna, który wraz z Gacek przez dekadę współprowadził audycję "W Tonacji Trójki". Dziennikarski duet umieścił w sieci wideo, gdzie Mann zapowiada, że nie poprowadzi już programu. Podkreślał również, że audycja nie powróci w dawnej formie, ponieważ Gacek i Mann postanowili "poczekać, aż ktoś położy kres destrukcji Polskiego Radia".

Jednocześnie Wojciech Mann zapowiedział, że w środę 11 marca wyda oficjalne oświadczenie dotyczące jego przyszłości w rozgłośni. Teraz wiemy już, że po 55 latach pracy na dobre opuści szeregi Trójki. Jak podała "Gazeta Wyborcza", Mann dziś podjął decyzję o pożegnaniu się z Polskim Radiem - decyzję, z którą "zmagał się od lat". W rozmowie z serwisem WirtualneMedia.pl Marcin Mann, syn i menedżer Wojciecha Manna, powiedział:

Wygląda na to, że nie pożegna się ze słuchaczami na antenie.

WirtualneMedia.pl: Dziennikarze Trójki nieoficjalnie twierdzą, że zwolnienie Anny Gacek miało uderzyć w Manna

Portal WirtualneMedia.pl rozmawiał z anonimowymi dziennikarzami Trójki. Jeden z nich nie ma wątpliwości, że nagłe zniknięcie z Programu Trzeciego PR Anny Gacek było próbą wywarcia presji na Wojciechu Mannie. "Nieprzedłużenie umowy Anki Gacek miało dwa powody. Po pierwsze i najważniejsze: uderzyć w Wojtka" - mówił informator. Inna osoba wspominała, że Wojciech Mann miał w zeszłym roku zostać postawiony przed Komisją Etyki za zadedykowanie na antenie premierowi Mateuszowi Morawieckiemu piosenki "Neandertalczyk" zespołu Hotlegs. Do niczego jednak nie doszło - jak powiedział rozmówca WirtualneMedia.pl:

Właśnie ten incydent, to, że nikt się nie pali do postawienia Manna przed komisją etyki, pokazuje najlepiej, jaki jest stosunek władz anteny do niego: z jednej strony denerwuje ich strasznie tą swoją niezależnością, ale z drugiej nikt go nie ruszy, bo to by oznaczało nie tylko skandal, ale masowy odwrót słuchaczy od stacji. Tego zaś dyrekcja mogłaby nie unieść, szczególnie po tym, jak ostatnio pikują wyniki Trójki. Dlatego Wojtek jest w pewnym sensie nieusuwalny.

Wojciech Mann pracował w Trójce od 1965 roku. W ciągu ponad pięciu dekad prowadził audycje: "Radiomann", "Bielszy odcień bluesa", "W Tonacji Trójki", "Manniak niedzielny", "Trzeci do pary", "Nauka słuchania", "Tanie granie", "Na lato". W ostatnim czasie przygotowywał i prowadził poranne piątkowe wydanie audycji "Zapraszamy do Trójki", "Manniak po ciemku" oraz "Piosenki bez granic".

Więcej o:
Komentarze (143)
Wojciech Mann żegna się z radiową Trójką
Zaloguj się
 • barrt21

  Oceniono 112 razy 94

  Jako istota wierząca w muzykę informuję, że nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów mogących opisać sytuację, pozwolę więc sobie na chwilę słabości..

  //tryb bez autocenzury
  Informacja do wszystkich PolitruckichSqooorwiałychPyerdolonychMend wszelakiej opcji, którzy obsiedli okrakiem stołki i z góry jak ze SkooorwiałegoPolitruckiego olimpu wypatrują swoim kaprawym wzrokiem wszystkiego, co im do tej jedynej słusznej politruckiej Squ...ałejLinii nie pasuje.
  Do PoyebanejRasyZakłamanychDewotówRozpyerdalających wszystko w sięgu wzroku, wciskających w zamian jedynie Pie...nąPolskoKościelnąMartyrologię_WTymPie...nySmoleńsk_I_Pie...neBzdetyOUkładachiKomunie

  Informacji brzmi - OdpyerdolcieSięWPizdu od muzyki i od ludzi, którzy chcą i umieją świat muzyki przybliżać. Wypie...jcieDoSzambaZKtóregoWypełzliście, bo to jedyne miejce dla takich kreatur..
  Przy okazji krótkie słowa to wszelakich płatnych i niepłatnych trolli/popleczników podkręcajacych konflikt przez SmętnePyerdoleniODykcjivelSapaniu.
  Słowa owe brzmią: JeebcieSięNaRyj
  //koniec trybu bez autocenzury

  z przyjemnością powyższe uczyniłem, te kilka muzycznych audycji które ostały się w radiu sprawiało, że chciało się normalnym ludziom zaczynać następny tydzień,
  Dobranoc..

 • bogucjusz

  Oceniono 85 razy 69

  To było tylko kwestią czasu. Gnojna zmiana jest niebywale skuteczna w wymiataniu przyzwoitych i kompetentnych ludzi - i zastępowaniu ich łajnem.

 • manufaktur

  Oceniono 68 razy 58

  Panie Piotrze Kaczkowski, Panie Marku Niedźwiecki, już czas. Zostały tylko gruzy, nie ma czego bronić

 • wolak007

  Oceniono 67 razy 53

  To wszystko przypomina wczesne rządy komunistów w Polsce w latach 1944-1956. Wyrzucanie ludzi, przejmowanie firm, nacjonalizacja, etc...

 • ps11111ps

  Oceniono 61 razy 53

  W poniedziałek zamiast Aksamitu puszczali z plyty jakies smutne kawałki, bo nikt nie chciał zastąpić Anny Gacek przed mikrofonem.
  Czy w piątek rano będzie to samo? Czy jednak ktoś się zdecyduje przejąć wolne miejsce w czasoprzestrzeni?
  - Semka?
  - Lisicki?
  - Cejrowski?

 • sztucznypolak

  Oceniono 62 razy 52

  Trojka staje sie powoli takim samym medium jak Narodowa Szczujnia, ironicznie zwana Telewizja Publiczna.

 • Bogna Badowiec

  Oceniono 54 razy 48

  Panie Wojtku, strasznie mi przykro, ale rozumiem i szanuję.
  Są sytuacje, gdy trzeba odpuścić. Kopanie się z koniem nie jest rozsądne. Ani potrzebne. Czekam na informację, gdzie Drużyna Trójkowa zbierze się ponownie.
  Tym, którzy zniszczyli to miejsce nie życzę nic, bo musiałabym źle życzyć, a nie chce mi się brudzić sobie umysłu czymś takim. Nie zasłużyli na tyle mojej uwagi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX