Wojciech Mann odchodzi z Trójki. Anna Gacek: Jesteś moją najlepszą radiową przygodą

Wojciech Mann ogłosił, że opuszcza Program Trzeci Polskiego Radia. Anna Gacek, która rozstała się z Trójką kilka dni wcześniej, w specjalnym wpisie na Facebooku podziękowała Mannowi za lata współpracy.
Zobacz wideo

Wojciech Mann w środę powiedział "Gazecie Wyborczej", że po 55 latach żegna się z Trójką. "Postanowiłem, że to ja podejmę tę decyzję, a nie ktoś za mnie" - oznajmił dziennikarz. Jedną z głównych przyczyn jego odejścia niewątpliwie jest zniknięcie z anteny koleżanki po fachu, Anny Gacek, która pracowała w Programie Trzecim PR przez 19 lat i, jak sama ogłosiła w poniedziałek, z dnia na dzień została zwolniona decyzją prezeski Polskiego Radia. Dziennikarka podsumowała dziś współpracę z Wojciechem Mannem w facebookowym wpisie.

Zobacz też: Anna Gacek znika z radiowej Trójki. "Decyzją Prezes Polskiego Radia nie ma dla mnie miejsca" >>

Anna Gacek o odejściu Wojciecha Manna z Trójki: Twoja decyzja, zrozumiała, łamie teraz tysiące serc

Gacek, która przez dziesięć lat współprowadziła z Mannem audycję "W Tonacji Trójki", niedługo po podaniu wiadomości o opuszczeniu rozgłośni przez dziennikarza podzieliła się ich wspólnym zdjęciem i napisała:

Wojtku, jesteś - nigdy w czasie przeszłym - moją najlepszą radiową przygodą. To jest zaszczyt, pracować z Tobą, śmiać się z Tobą, nie zgadzać się (tylko muzycznie) z Tobą, śmigać po najwyższych poziomach błyskotliwości, by Ciebie tam spotkać, by Tobie dorównać.

Dziennikarka podziękowała Mannowi za "śmiałą, intuicyjną propozycję pierwszej współpracy i każdej kolejnej", za traktowanie jej "jak partnera, jak we wszystkim równej", wreszcie - za "lekcję miłości do radia, do swojej pracy, do swoich Słuchaczy". Jak wspomniała:

Gdy wróciłeś z wakacji i zasiadłeś znów za mikrofonem, zobaczyłam w Twoich oczach taką radość, taki entuzjazm, taką niecierpliwość. To dla mnie wielka inspiracja.

Gacek podkreśliła, że decyzja Wojciecha Manna o pożegnaniu się z Programem Trzecim Polskiego Radia jest "zrozumiała", ale jednocześnie "łamie teraz tysiące serc". Wypowiedź zakończyła słowami:

Czy będzie jakimś pocieszeniem, jeśli teraz wyznam Ci, że w sumie to ja nawet lubię Pink Floyd? Dziękuję, Twoja Anna Kropka Gacek.

Wojciech Mann pracował w Trójce od 1965 roku. W ciągu ponad pięciu dekad prowadził m.in. audycje: "Radiomann", "Bielszy odcień bluesa", "W Tonacji Trójki", "Manniak niedzielny", "Trzeci do pary", "Nauka słuchania", "Tanie granie", "Na lato". W ostatnim czasie przygotowywał i prowadził poranne piątkowe wydanie audycji "Zapraszamy do Trójki", "Manniak po ciemku" oraz "Piosenki bez granic". Należał do twórców nadawanego w latach 1986–1990 programu rozrywkowego "Nie tylko dla orłów". W latach 1985–1986 poprowadził osiem wydań Listy Przebojów Programu Trzeciego. 

Więcej o: