Wojciech Mann odchodzi z Trójki. Anna Gacek: Jesteś moją najlepszą radiową przygodą

Wojciech Mann ogłosił, że opuszcza Program Trzeci Polskiego Radia. Anna Gacek, która rozstała się z Trójką kilka dni wcześniej, w specjalnym wpisie na Facebooku podziękowała Mannowi za lata współpracy.
Zobacz wideo

Wojciech Mann w środę powiedział "Gazecie Wyborczej", że po 55 latach żegna się z Trójką. "Postanowiłem, że to ja podejmę tę decyzję, a nie ktoś za mnie" - oznajmił dziennikarz. Jedną z głównych przyczyn jego odejścia niewątpliwie jest zniknięcie z anteny koleżanki po fachu, Anny Gacek, która pracowała w Programie Trzecim PR przez 19 lat i, jak sama ogłosiła w poniedziałek, z dnia na dzień została zwolniona decyzją prezeski Polskiego Radia. Dziennikarka podsumowała dziś współpracę z Wojciechem Mannem w facebookowym wpisie.

Zobacz też: Anna Gacek znika z radiowej Trójki. "Decyzją Prezes Polskiego Radia nie ma dla mnie miejsca" >>

Anna Gacek o odejściu Wojciecha Manna z Trójki: Twoja decyzja, zrozumiała, łamie teraz tysiące serc

Gacek, która przez dziesięć lat współprowadziła z Mannem audycję "W Tonacji Trójki", niedługo po podaniu wiadomości o opuszczeniu rozgłośni przez dziennikarza podzieliła się ich wspólnym zdjęciem i napisała:

Wojtku, jesteś - nigdy w czasie przeszłym - moją najlepszą radiową przygodą. To jest zaszczyt, pracować z Tobą, śmiać się z Tobą, nie zgadzać się (tylko muzycznie) z Tobą, śmigać po najwyższych poziomach błyskotliwości, by Ciebie tam spotkać, by Tobie dorównać.

Dziennikarka podziękowała Mannowi za "śmiałą, intuicyjną propozycję pierwszej współpracy i każdej kolejnej", za traktowanie jej "jak partnera, jak we wszystkim równej", wreszcie - za "lekcję miłości do radia, do swojej pracy, do swoich Słuchaczy". Jak wspomniała:

Gdy wróciłeś z wakacji i zasiadłeś znów za mikrofonem, zobaczyłam w Twoich oczach taką radość, taki entuzjazm, taką niecierpliwość. To dla mnie wielka inspiracja.

Gacek podkreśliła, że decyzja Wojciecha Manna o pożegnaniu się z Programem Trzecim Polskiego Radia jest "zrozumiała", ale jednocześnie "łamie teraz tysiące serc". Wypowiedź zakończyła słowami:

Czy będzie jakimś pocieszeniem, jeśli teraz wyznam Ci, że w sumie to ja nawet lubię Pink Floyd? Dziękuję, Twoja Anna Kropka Gacek.

Wojciech Mann pracował w Trójce od 1965 roku. W ciągu ponad pięciu dekad prowadził m.in. audycje: "Radiomann", "Bielszy odcień bluesa", "W Tonacji Trójki", "Manniak niedzielny", "Trzeci do pary", "Nauka słuchania", "Tanie granie", "Na lato". W ostatnim czasie przygotowywał i prowadził poranne piątkowe wydanie audycji "Zapraszamy do Trójki", "Manniak po ciemku" oraz "Piosenki bez granic". Należał do twórców nadawanego w latach 1986–1990 programu rozrywkowego "Nie tylko dla orłów". W latach 1985–1986 poprowadził osiem wydań Listy Przebojów Programu Trzeciego. 

Więcej o:
Komentarze (158)
Wojciech Mann odchodzi z Trójki. Anna Gacek: Jesteś moją najlepszą radiową przygodą
Zaloguj się
 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 76 razy 68

  Mam wrażenie, że od początku chodziło o Wojciecha Manna. Prezeska Polskiego Radia jest zakompleksionym dojnozmianowcem, który nie miał odwagi wyrzucić Manna. Wybrała więc opcję okrężną spodziewając się takiego ruchu.
  Nigdy, nigdy, nigdy nie wybaczę dojnej zmianie zamianę "Trójki" w "Trujkę".

 • lkolesio

  Oceniono 69 razy 57

  Kiedyś Tusk powiedział, że oni zawalą się sami pod ciężarem łajdactw, które wyrządzają ludziom.

 • janbar22

  Oceniono 71 razy 55

  Odejście Manna z "Trójki", to jest moment przełomowy w tym kraju.
  Wspomnicie moje słowa.

 • knightrider15

  Oceniono 46 razy 38

  Brawo Pan Wojciech!!! Niech się Pan nie martwi, słuchacze Pana znajdą, a pewnie niebawem wróci Pan do normalnej Trójki

 • minkipinki

  Oceniono 39 razy 31

  Panie Wojtku, do usłyszenia w wolnej Polsce!

 • lkolesio

  Oceniono 38 razy 30

  pisia swołocz czego się nie dotknie to zniszczy.

 • cy.nick

  Oceniono 34 razy 28

  Trójka przestała być radiem inteligencji pięć lat temu. Brakuje tan wyłącznie disco polo, bo inne klimaty - na czele z rozmodleniem - niestety juz są od dawna.
  Czekam na podobną decyzję Niedźwieckiego, Barona i Kaczkowskiego.

 • waznezdanie

  Oceniono 31 razy 27

  Kasuję "Trójkę" w moim odbiorniku! AMEN!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX