Wojciech Mann po odejściu z Trójki: "Moje plany są szerokie jak oceany"

Wojciech Mann ogłosił na łamach "Gazety Wyborczej", że po 55 latach odchodzi z radiowej Trójki. O komentarz w sprawie dziennikarza poprosił Onet.pl. Wojciech Mann zdradził, że jego odejście z Trójki nie oznacza, że zniknie z mediów. Jednocześnie nie wątpi, że jeszcze "specjaliści wymyślają jakiś 'pasztet', żeby wyszedł na złego".
Zobacz wideo

Wojciech Mann w środę przekazał "Gazecie Wyborczej", że po 55 latach odchodzi z radiowej Trójki. - Postanowiłem, że to ja podejmę tę decyzję, a nie ktoś za mnie - podsumował swoją decyzję. Jedną z głównych przyczyn jego odejścia jest odsunięcie z anteny Anny Gacek, z którą przez 10 lat współprowadził audycję "W Tonacji Trójki".

Wojciech Mann w rozmowie z Onet.pl potwierdził, że do odejścia, o którym myślał już od jakiegoś czasu, skłonił go nie tylko sposób w jaki zakończono współpracę z Gacek, lecz także całokształt zmian w radiu w ciągu ostatnich lat - Decyzja ma związek ze wszystkim, ale oczywiście też z tym, jak potraktowano Anię - powiedział.

Czytaj też: Wojciech Mann odchodzi z Trójki. Anna Gacek: Jesteś moją najlepszą radiową przygodą

Wojciech Mann: "Wymyślają jakiś 'pasztet', żebym wyszedł na złego"

Co dalej z karierą legendarnego dziennikarza? Sam Wojciech Mann przekazał, że chwilowo musi ochłonąć, ale zapewnił:

Moje plany są szerokie jak oceany. Na razie muszę troszkę uspokoić głowę i się rozejrzeć

Przyznał również, że nie sprawdzał, jakie opinie pojawiły się w sieci po jego ogłoszeniu - "Nawet nie spojrzałem do internetu. Na pewno specjaliści wymyślają jakiś 'pasztet', żebym wyszedł na złego".

Wdzięczna na pewno jest mu Anna Gacek. Niedługo po tym, jak starszy kolega ogłosił decyzję o rezygnacji z pracy, napisała w swoich mediach społecznościowych:

Wojtku, jesteś - nigdy w czasie przeszłym - moją najlepszą radiową przygodą. To jest zaszczyt, pracować z Tobą, śmiać się z Tobą, nie zgadzać się (tylko muzycznie) z Tobą, śmigać po najwyższych poziomach błyskotliwości, by Ciebie tam spotkać, by Tobie dorównać.

Słuchacze radiowej Trójki są tą decyzją rozgoryczeni. Piszą: " Właśnie nastąpił koniec radiowej Trójki", "Od dzisiaj nie słucham Trójki" czy "To najsmutniejsza wiadomość w tym roku".

Czytaj też: "Moje radio sięgnęło dna", "Zostałem radiową sierotą". Reakcje słuchaczy na odejście Wojciecha Manna

Wojciech Mann pracował w Programie Trzecim Polskiego Radia od 1965 roku. W tym czasie prowadził m.in. audycje: "Radiomann", "Bielszy odcień bluesa", "W Tonacji Trójki", "Manniak niedzielny", "Trzeci do pary", "Nauka słuchania", "Tanie granie", "Na lato". W ostatnim czasie przygotowywał i prowadził poranne piątkowe wydanie audycji "Zapraszamy do Trójki", "Manniak po ciemku" oraz "Piosenki bez granic". Należał do twórców nadawanego w latach 1986–1990 programu rozrywkowego "Nie tylko dla orłów". W latach 1985–1986 poprowadził osiem wydań Listy Przebojów Programu Trzeciego.

Więcej o:
Komentarze (288)
Wojciech Mann po odejściu z Trójki: "Moje plany są szerokie jak oceany"
Zaloguj się
 • margot28

  Oceniono 162 razy 152

  brak mi słów na te miernoty w politycznego nadania. Zarżnęli moje radio

 • zdziwiony6

  Oceniono 133 razy 121

  Tak jak wielu ludzi utożsamiałem Trójkę z Mannem. Jeden z niewielu fachowców na antenie, znany dwóm pokoleniom słuchaczy. Mój ojciec zaczął słuchać jego audycji wiele lat temu jako młody chłopak. Szkoda, że ta epoka działalności Trójki kończy się w ten sposób. Panie Wojtku, dziękuję za wiele lat świetnej rozrywki.

 • artur0121

  Oceniono 98 razy 90

  Panie Wojtku, każdy kto pana zna nie uwierzy w żadne złe słowo na pana temat....słucham....słuchałem Trójki od ponad 20 lat...a teraz to nie Trójka tylko trujka.....trzymam kciuki za Pana i za Anię Gacek....

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 78 razy 72

  Wojtek,
  bez "pan", bo to mój przyjaciel, choć nigdy mnie nie spotkał, ale za to zawsze był gościem w moim domu, odszedł z rozgłośni, która już przestała udawać, że jest Trójką. Miała tylko logo i nazwę, czym chciała legitymizować pisozę i c...ujozę.
  Dobrze zrobił.
  Choć kultowa rozgłośnia wraz z jego odejściem, po prostu stała się przeszłością, legendą, na zawsze zamkniętym dziełem.

 • pro.anty.k

  Oceniono 77 razy 67

  Dla niektórych , tych o obecnie jedynie słusznych poglądach, sam fakt że to kumpel Olechowskiego, to już powód do obrzucania błotem. Dla mnie Pan Wojciech to kwintesencja geniusza radiowego . Wojciechu ! TRZYmaj się !

 • miszogun

  Oceniono 76 razy 64

  Słój wam w zupę towarzysze z PiS-u. Słój wam w zupę.

 • k.burza

  Oceniono 70 razy 64

  Byłam wierna Trójce przez wszystkie lata od kiedy zaczęłam słuchać radia, czyli od jakiś 40 lat. Ostatnio zdarzało mi się wyłączać audycję na wiadomości, panów Lisickiego i Cejrowskiego. Teraz rezygnuję zupełnie, z ciężkim sercem i ze smutkiem ogromnym :) To kawał mojej własnej historii. Pan Wojtek towarzyszył mi od dziecka, w Trójce i poza Nią, i mam nadzieję, że to "poza" się nie zmieni. Pani Ania Gacek była i jest uwielbiana przez mojego 17 letniego syna, z resztą słuchał Trójki razem z nami. Smutne to wszystko :( Naprawdę łzy cisną się mi do oczu.... Zostawiam moje ukochane "Zapraszamy do Trójki", zostawiam Pana Dr Tomasza Rożka, zostawiam "Kartki z kalendarza" , i nie będziemy mieć corocznego "Karpia", itd, itd...

 • bombadilwlocie

  Oceniono 66 razy 56

  Panie Redaktorze, wielkie słowa uznania. I pełne poparcie. Słuchacz i cichy sympatyk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX