Trójka znalazła zastępstwo po odejściu Wojciecha Manna. Jest nowy prowadzący "Zapraszamy do Trójki"

Wojciech Mann zrezygnował z dalszej pracy w radiowej Trójce po 55 latach. Po jego odejściu szefostwo musiało znaleźć kogoś, kto za niego poprowadzi audycje. Wielu dziennikarzy odmówiło, jednak ostatecznie "Zapraszamy do Trójki" w piątki zgodził się przejąć Piotr Łodej.
Zobacz wideo

Wojciech Mann w środę przekazał "Gazecie Wyborczej", że po 55 latach odchodzi z radiowej Trójki. - Postanowiłem, że to ja podejmę tę decyzję, a nie ktoś za mnie - podsumował dziennikarz. Jedną z głównych przyczyn jego odejścia było odsunięcie z anteny Anny Gacek, z którą przez 10 lat współprowadził audycję "W Tonacji Trójki". Oprócz tego tworzył także m.in. piątkową audycję "Zapraszamy do Trójki". Szefostwo stacji musiało szybko znaleźć zastępstwo.

Jest zastępstwo za Wojciecha Manna w Trójce

Piotr Łodej zgodził się wstępnie poprowadzić piątkowe "Zapraszamy do Trójki" za Wojciecha Manna - donoszą wirtualnemedia.pl. Dziennikarz jest związany z rozgłośnią od kilkunastu lat, zdarzało mu się już kilka razy gościnnie poprowadzić ten program, nigdy jednak nie robił tego w piątki. Znany jest z audycji "Budzik Trójki". Wcześniej prowadził nocne pasma.

Piątkowe "Zapraszamy do Trójki" niewątpliwie się zmieni, choćby dlatego, że Mann jako jedyny zawsze zaczynał i kończył audycję tym samym utworem "Soul Dracula" zespołu Hot Blood.

 

Wojciech Mann miał też w zwyczaju zapraszać też do studia Piotra Bukartyka, który na antenie śpiewał swoje autorskie piosenki.Ten drugi już przekazał, że ich wspólne rozmowy z anteny radia przeniosą się na Youtube'a:

Nikt nie chciał wziąć zastępstwa

Nie było łatwo znaleźć zastępstwa, bo dziennikarze Trójki odmawiali zastępstw już po zwolnieniu Anny Gacek. Odmówić prowadzenia piątkowej audycji z Wojciecha Manna mieli, według "Gazety Wyborczej", m.in. Michał Olszewski, Marcel Łukawski i Krystian Hanke. Jeden z pracowników radia przekazał "Wyborczej":

To jakby zostać łamistrajkiem albo gnidą. W życiu! Nikt na to nie pójdzie.

Dlatego też informatorzy przekazują anonimowo w rozmowach z wirtualnemedia.pl, że ponieważ nikt nie chciał przejąć programów, rada radia miała uciec się do wydawania poleceń służbowych. A co się stanie z czwartkowym programem Manna? Póki co słuchacze usłyszeli zamiast "Do południa" trzygodzinny blok informacyjny o koronawirusie.

Wojciech Mann pracował w Programie Trzecim Polskiego Radia od 1965 roku. W tym czasie prowadził m.in. audycje: "Radiomann", "Bielszy odcień bluesa", "W Tonacji Trójki", "Manniak niedzielny", "Trzeci do pary", "Nauka słuchania", "Tanie granie", "Na lato". W ostatnim czasie przygotowywał i prowadził poranne piątkowe wydanie audycji "Zapraszamy do Trójki", "Manniak po ciemku" oraz "Piosenki bez granic". Należał do twórców nadawanego w latach 1986–1990 programu rozrywkowego "Nie tylko dla orłów". W latach 1985–1986 poprowadził osiem wydań Listy Przebojów Programu Trzeciego.

Więcej o: