Gaba Kulka też odeszła z radiowej Trójki. Prowadziła sobotnią audycję przez trzy lata

Gaba Kulka ogłosiła, że odchodzi z radiowej Trójki dzień po tym, jak z rozgłośnią pożegnał się Wojciech Mann. Nie podała dokładnych przyczyn swojej rezygnacji. Podkreśliła - "Te trzy lata sobotnich wieczorów były dla mnie bardzo ważne".

Gaba Kulka, wokalistka, pianistka i autorka piosenek, związana od trzech lat z radiową Trójką w swoich mediach społecznościowych napisała w czwartek-"Dziś złożyłam w Trójce wypowiedzenie. Bardzo dziękuję wszystkim". Jest kolejną po Annie Gacek i Wojciechu Mannie osobą, która zakończyła pracę w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Czytaj też: Trójka znalazła zastępstwo po odejściu Wojciecha Manna. Jest nowy prowadzący "Zapraszamy do Trójki"

 Gaba Kulka też odeszła z radiowej Trójki

Gaba Kulka Na Facebooku oznajmiła:

Dziś złożyłam w Trójce wypowiedzenie. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w sobotnie wieczory poświęcali czas i uwagę muzyce, którą przynosiłam do studia.

Na Twitterze z kolei dodała - "Ogromnie dziękuję wszystkim słuchaczom, te trzy lata sobotnich wieczorów były dla mnie bardzo ważne". Gaba Kulka jest artystką, a także córką światowej sławy skrzypka Konstantego Andrzeja Kulki. W soboty prowadziła na Trójce audycję "Głowa. Serce. Baza" - tytuł ten nawiązywał do sposobu, w jaki zawodowcy tworzą receptury na perfumy.

Jej wielbiciele i słuchacze nie kryli rozczarowania. Pod wpisem na Facebooku czytamy -"Kolejna smutna wiadomość. Będzie mi brakowało tych sobotnich wieczorów przy radiu. Ale dziękuję za solidarność ze zwolnionymi redaktorami. Wszyscy odpowiedzialni ludzie w Trójce powinni złożyć wypowiedzenia. A najlepiej - założyć własne radio. Słuchałabym", "Bardzo dziękuję za cudowne chwile przy prezentowanej przez Panią muzyce", "Trochę smutno, ale powód jest doskonale zrozumiały. Mam nadzieję, że już wkrótce znajdzie się inna platforma, gdzie będziemy mogli posłuchać wybranej przez Ciebie muzyki".

Czytaj też: "Moje radio sięgnęło dna", "Zostałem radiową sierotą". Reakcje słuchaczy na odejście Wojciecha Manna

Na Twitterze z koli pojawiły się głosy -"Dziękuję... i za audycję i za decyzję. Doskonale rozumiem dlaczego wiele osób, które cenię i szanuję nadal w tym radiu pracowało i rozumiem też dlaczego w tej chwili nie jest to już dalej możliwe. Mam nadzieję, że usłyszymy Cię na innych falach wkrótce!", "Straszna szkoda, ale rozumiem..." czy "szacunek za solidarność i wolność...".

Gaba Kulka podziękowała za słowa wsparcia -"Dziękuję Wam bardzo za tyle dobrych słów (dobrze, że nie wiedziałam ile osób tej audycji słuchało, bo byłabym o wiele bardziej speszona na antenie ;)). Jest mi naprawdę smutno, że po 3 latach kończy się mój (kolejny po Gabofonie) radiowy projekt". Dodała też, że nie można oceniać postawy i zachowania innych dziennikarzy pracujących w Trójce:

Wszyscy, którzy piszecie o tym co "powinni zrobić inni", kiedy to "powinni (byli) zrobić", albo jak oceniacie osoby które dalej walczą o to, byśmy w Trójce mogli usłyszeć dobrą muzykę i słowo: Pamiętajcie proszę o tym, że każda sytuacja jest bardzo indywidualna i zbyt łatwo jest głosić na odległość to, jakie radykalne ruchy powinni podjąć inni ludzie (i ponieść konsekwencje tych ruchów).

Tymczasem po odejściu Wojciecha Manna z Trójki z inicjatywy strony "Ratujmy Trójkę" słuchacze rozpoczęli stałą akcję protestacyjną przed siedzibą radia na ulicy Myśliwieckiej w Warszawie. 

Więcej o: