Polskie Radio o odej軼iu Wojciecha Manna: 畝dna oficjalna wiadomo嗆 do nas nie wp造n窸a

Jak donosi serwis Press.pl, rzecznika Polskiego Radia przekaza豉, i nie jest w stanie skomentowa decyzji Wojciecha Manna o zako鎍zeniu wsp馧pracy z Tr鎩k, bo w豉dze sp馧ki wiedz o niej "wy陰cznie z doniesie medialnych".

Wojciech Mann na łamach "Gazety Wyborczej" przekazał publicznie, że po 55 latach zakończył współpracę z Programem Trzecim Radia Polskiego. Powiedział przy tym - "Postanowiłem, że to ja podejmę tę decyzję, a nie ktoś za mnie". Czarę goryczy przelało zwolnienie Anny Gacek, z którą współprowadził wtorkowe audycje "W Tonacji Tr鎩ki". Mierzył się z tą decyzją od lat. 

Czytaj też: "Moje radio sięgnęło dna", "Zostałem radiową sierotą". Reakcje słuchaczy na odejście Wojciecha Manna

Radio Polskie nie dostało oficjalnego wypowiedzenia od Wojciecha Manna

Wojciech Mann został zapytany przez dziennikarzy Onetu w środę, czy złożył na ręce szefostwa radia oficjalną rezygnację. Powiedział wtedy:

Ja z władzami nie mam kontaktu. Po prostu postanowiłem przestać występować. Na razie nie było żadnego kontaktu ze strony Polskiego Radia.

Portal wirtualnemedia.pl zgłosił się po komentarz w sprawie odejścia Wojciecha Manna do Radia Polskiego. Rzeczniczka Ewelina Steczkowska odpowiedziała w czwartek 12 marca:

Trudno nam komentować wypowiedź pana Wojciecha Manna dotyczącą współpracy z Polskim Radiem SA, gdyż jest ona znana władzom spółki wyłącznie z doniesień medialnych. Żadna oficjalna wiadomość w tej sprawie do nas nie wpłynęła.

Dlatego też radio ciągle nie informuje, w jakim trybie dziennikarz odchodzi, ani co się stanie z jego audycjami. Póki co, wiadomo jedynie, że piątkowe "Witamy w Trójce" poprowadzi zamiast Wojciecha Manna Piotr Łodej. 

Czytaj też: Trójka znalazła zastępstwo po odejściu Wojciecha Manna. Jest nowy prowadzący "Zapraszamy do Trójki"

Sławomir Zieliński, były dyrektor Trójki, skomentował ostatnie zajścia dla portalu wirtualnemedia.pl - Ta stacja żyła w pewnej bańce: bańce słuchaczy-przyjaciół. Z każdym odchodzącym dziennikarzem to audytorium, niestety się kurczy. W czwartek swoją rezygnację ogłosiła także piosenkarka Gaba Kulka, która prowadziła w soboty audycje "Głowa. Serce. Baza".

Czytaj też: Gaba Kulka też odeszła z radiowej Trójki. Prowadziła sobotnią audycję przez trzy lata

Wi璚ej o: