Wojciech Mann pojawił się w mediach społecznościowych. Komentuje: "W du**e to mam i auf Wiedersehen"

Wojciech Mann ogłosił, że rezygnuje z pracy w radiowej Trójce po 55 latach obecności na antenie. Dziennikarz nie rezygnuje jednak z obecności w mediach. Założył już profile w mediach społecznościowych, gdzie zamieścił pierwsze nagrania. Udzielił tez okolicznościowego komentarza dotyczącego ogólnej sytuacji. Nie przebierał w słowach.
Zobacz wideo

Wojciech Mann nie ukrywa, że zrezygnował z pracy w Polskim Radiu z powodu tego, jak potraktowano Annę Gacek, z którą prowadził audycję "W tonacji Trójki" przez blisko 10 lat, a także coraz gorszej sytuacji w rozgłośni. Dziennikarz nie chce jednak tracić kontaktu ze słuchaczami, założył więc profile na Facebooku i Instagramie, będzie też prowadził konto na YouTubie - poinformował portal Wirtualne Media jego syn i menadżer, Marcin Mann.

Wojciech Mann: "W du**e to mam i auf Wiedersehen"

Profile Wojciecha Manna zostały założone w piątek 13 marca. W pierwszym wpisie napisał "Dziękuję" i zamieścił tradycyjnie dla siebie piosenkę "Soul Dracula" grupy Hot Blood, którą przez lata zaczynał i kończył swoje piątkowe występy w "Zapraszamy do Trójki". W następnym nagraniu dziennikarz postanowił odnieść się bezpośrednio do ostatnich wydarzeń. Przywitał się z fanami w kilku różnych językach i oznajmił:

Gdybym w tej chwili miał się odnieść do ogólnej sytuacji, jaka panuje, to musiałbym to zrobić skrótowo. A brzmiałoby to, powiedzmy sobie otwarcie tak, że w dupie to mam. Auf Wiedersehen.
 

Wielbiciele wykazali się pełnym zrozumieniem dla sytuacji - w komentarzach czytamy: "Kochamy Pana, Panie Wojciechu, i mamy nadzieję, że właściwe miejsce dla "obecnej sytuacji" jest właśnie tam, gdzie spoczywa u Pana", "Ależ to poetycko zabrzmiało. I tak wieloznacznie... ", "A my jesteśmy w dupie, bo nie ma czego słuchać. Na chwilę włączyłam radyjko, ale tylko na 15 minut. Wiadomości jak z lat 70. Retro w złym wydaniu", "Obyśmy się tam tylko nie zaczęli urządzać. Panie Wojtku, trzymamy kciuki!" czy "My ich mamy dokładnie w tym samym miejscu. I to po trzykroć. Pozdrowienia Panie Wojtku".

Co dalej będzie robić Wojciech Mann?

Syn Wojciecha Manna przekazał w rozmowie z Wirtualnymi Mediami, że od teraz dziennikarz będzie dużo bardziej aktywny w mediach społecznościowych, zamierza też utrzymać kontakt ze swoimi słuchaczami:

Już teraz widzimy, że będziemy bardziej stawiali na rozwój faceboookowego kanału, tam mamy większy odzew. Głównie chodzi o to, żeby nie tracić kontaktu ze słuchaczami, ale także żeby zbierać nowych, trzymać ich przy sobie i pielęgnować kontakty.

Zapowiada, że na wszystkich platformach będą pojawiać się wideoczaty, streamingi i inne formy bezpośredniego kontaktu ze słuchaczami. Menadżer nie ukrywa też, że Wojciech Mann otrzymał liczne oferty pracy, głównie z mediów internetowych. Podobnie jest też w przypadku zwolnionej niedawno Anny Gacek. W międzyczasie swoje odejście ze stacji ogłosili Gaba Kulka i Jan Młynarski.

Więcej o:
Komentarze (369)
Wojciech Mann pojawił się w mediach społecznościowych. Komentuje: "W du**e to mam i auf wiedersehen"
Zaloguj się
 • facet1

  Oceniono 165 razy 127

  Radio , to są ludzie a nie bezduszne pudełko.
  Po odejściu Pana Wojtka, kanał 3 wypadł z moich ustawień radyjka samochodowego.
  Pozdrawiam sedecznie Pana Wojtka:-)

 • hrabia_wronski

  Oceniono 142 razy 102

  Panie Redaktorze .
  Z wielka uwaga przeczytalem ,ze pewne rzeczy ma Pan w dupiie .
  Chcialbym zaznaczyc ,ze podzielam Pana opinie i wszystko potwierdzam .
  Ilez to trzeba miec w sobie zalu i nienawisci do radiosluchaczy , aby jednym pociagnieciem Prezes zniszczyl dorobek wielu lat pracy wspanialych dziennikarzy
  A poza tym czekam na mozliwosc spotkania na falach eteru .
  Szacun i uklon

 • katek18

  Oceniono 94 razy 78

  A dzisiaj rano poinformowano w trójce, że za współpracę podziękowała J. Kołaczkowska :-/

 • kaviar100

  Oceniono 81 razy 63

  można lubić Pana lub nie. Ale za solidarność z kompanem po pracy daje Panu 100% moje wsparcie. Jest Pan facetem z jajami. Koniec, kropka.

 • hrabia_wronski

  Oceniono 80 razy 60

  Charakterystyczne ,ze Prezes PR milczy ...
  Czyzby obawial sie smiesznosci sluchaczy ?

 • megaborsuk2000

  Oceniono 72 razy 56

  Panie Redaktorze, to wszystko, co się dzieje, to jest Pana wina. To Pan to wszystko wymyślił w tym swoim KOC-u. Śmichy-chichy, a tu się wszystko ziściło.

 • oloros11

  Oceniono 67 razy 49

  i to jest przyszlosc - demokratyczne wolne radio w internecie
  takie cos jak polskie radio już się skonczylo

 • xavery

  Oceniono 74 razy 46

  Od dawna mówiłem, że powinny powstać media prodemokratyczne, jak kiedyś powstały media służalczo-zamordystyczne, nie wiadomo dlaczego nazwane "republikańskimi". Wojciech Mann, wraz z całym eks-trójkowym towarzystwem, byliby znakomitym kapitałem początkowym takich mediów.
  Oczywiście jest to tylko moje marzenie i zdaję sobie sprawę, że za mediami "republikańskimi" stał kapitał toruński i inny, nie mniej dziwny w pochodzeniu a mediom demokratycznym nie byłoby tak łatwo zdobyć kapitał na rozkręcenie. No ale kapitał ludzki to jest dokładnie to czego media "republikańskie" nigdy nie miały.

 • hiperon59b

  Oceniono 56 razy 44

  Panie Wojciechu niech pan się trzyma, powodzenia. Lubiłem pana audycje w trójce, dziękuję za nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX