Jan Młynarski też odchodzi z Trójki. "Trzeba być przyzwoitym i solidarnym"

Jan Młynarski pożegnał się z radiową Trójką - to kolejne odejście z Programu Trzeciego Polskiego Radia w ostatnich dniach.
Zobacz wideo POPkultura - nowy odcinek

Jan Młynarski od lipca 2018 roku prowadził w niedziele w Trójce audycję "Dancing, salon, ulica". Jeszcze 15 marca został wyemitowany na antenie program, który został nagrany wcześniej. Był to jednak ostatni raz, gdy można było usłyszeć muzyka znanego m.in. z Jazz Band Młynarski-Masecki (prywatnie syna Wojciecha Młynarskiego) w PR3.

Jan Młynarski odchodzi z Trójki. "Tej rodziny będzie mi brakować" 

"Z wielkim i szczerym żalem podjąłem decyzję o rozstaniu z falami Trójki. Przez kilkadziesiąt tygodni w niedzielę o godz. 13 mogłem gościć w Państwa życiu, dzieląc się moją pasją" - napisał Młynarski, zwracając się do słuchaczy i dodał:

Wiem, że wielu moich odbiorców poczuje się opuszczonych, ale przychodzą w życiu chwile, gdy po prostu trzeba być przyzwoitym i solidarnym. Jest mi smutno, bo pokochałem radio i pragnąłbym, by kwitło wspierane siłą radiowej rodziny, bo uważam, że radiowcy to rodzina. Nauczyłem się tego z biegiem czasu. Tej rodziny będzie mi brakować. Liczę na to, że zrozumiecie moją decyzję. Do usłyszenia!

Tydzień wcześniej z Trójką pożegnała się Anna Gacek - poinformowała o zwolnieniu "w trybie natychmiastowym" przez prezeskę Polskiego Radia. Rzeczniczka prasowa przedstawiła jednak inną wersję zdarzeń, w sprawę zaangażował się Rzecznik Praw Obywatelskich.

Rzecznik Praw Obywatelskich do prezeski Polskiego Radia w sprawie Anny Gacek: Informacja wywołuje zaniepokojenie >>

W ostatnich dniach z anteną PR3 pożegnał się także Wojciech Mann oraz Gaba Kulka. W poprzednich miesiącach decyzję o odejściu podjęli m.in. Artur Andrus i Krzysztof Zimiński czy Jerzy Owsiak.

Wojciech Mann pojawił się w mediach społecznościowych. Komentuje: "W du**e to mam i auf Wiedersehen" >>

Więcej o:
Komentarze (67)
Jan Młynarski też odchodzi z Trójki. "Trzeba być przyzwoitym i solidarnym"
Zaloguj się
 • cfigura

  Oceniono 47 razy 39

  Brawo! Róbmy swoje - do usłyszenia w lepszych czasach.

 • heine-ken

  Oceniono 36 razy 32

  Jednego nie rozumiem: założenie radia internetowego jest relatywnie trywialne i tanie. Nie mogą się skrzyknąć, skoro mają dużo czasu? Kilka twarzy typu Mann i Andrus na stałe, przyjaciele z kabaretów na dokładkę i będziemy mieli prawdziwe, niezależne radio.

 • boshary

  Oceniono 37 razy 27

  DZIĘKI,
  czekamy na Marka i innych u mnie trójka nie działa.

 • pielaa

  Oceniono 25 razy 21

  Dziś włączyłem jak zwykle przed 7 aby posłuchać Aski Kołaczkowskiej. Usłyszałem podziękowania za lata współpracy. Ostatni zgasi światło...

 • nowyemeryt

  Oceniono 29 razy 21

  Kurde ,trzeba tam skierować do pracy partyjnej towarzyszkę Ogórek!
  W ten sposób przez cały rok bedzie sezon ogórkowy w PR 3

 • biesczad1

  Oceniono 24 razy 18

  Artystą się bywa, Człowiekiem się jest - choć patrząc na niektóre wPiSy, nie wszyscy czują się Ludźmi?...

 • olokas

  Oceniono 24 razy 14

  Trójka stała się rządową kolejną kloaką.Brawo Panowie i Panie.Godność i Honor najważniejsza.Niech skierują ogórkową -ona poprowadzi wszystko.

 • justas32

  Oceniono 18 razy 12

  Rządy chamów reprezentujących interes robotniczo - chłopski zawsze przeszkadzały inteligentom ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX