Wojciech Mann wydaje nowe oświadczenie w sprawie Trójki. Znowu z niebanalną puentą

Od odejścia z radiowej Trójki Wojciech Mann oddał się z pasją działalności w mediach społecznościowych. Po pierwszym oświadczeniu w sprawie rozstania z Programem Trzecim Polskiego Radia wydał kolejne - nieco dłuższe, acz z konkretnym zakończeniem.
Zobacz wideo

11 marca Wojciech Mann ogłosił, że opuszcza szeregi Trójki, z którą był związany od 55 lat. Jego odejście odbyło się w atmosferze skandalu ze zwolnieniem z rozgłośni Anny Gacek, wieloletniej współpracowniczki Manna. W ślad za Trójkowym weteranem poszli m.in. Jan Młynarski i Gaba Kulka. Teraz uwielbiany przez słuchaczy Wojciech Mann jest obecny w internecie - działa na Facebooku i Instagramie, planuje również założenie kanału na YouTube. Póki co raczy fanów krótką formą wideo, której przykład zaprezentował po raz kolejny 18 marca.

Zobacz też: Wojciech Mann krytykuje kabaret w Polsacie: Z żenadą obserwowałem ryczącą ze śmiechu widownię >>

Wojciech Mann: Doszły mnie głosy, że moje poprzednie oświadczenie było pełne niejasności

W swoim poprzednim nagraniu dziennikarz powitał obserwatorów swoich profili w kilku językach i oznajmił:

Gdybym w tej chwili miał się odnieść do ogólnej sytuacji, jaka panuje, to musiałbym to zrobić skrótowo. A brzmiałoby to, powiedzmy sobie otwarcie tak, że w dupie to mam. Auf Wiedersehen.

W nagraniu najnowszym Mann postawił na elegancki strój i po przywitaniu się - tym razem z "panią redaktor" - z pełną powagą stwierdził: - Doszły mnie z pewnych źródeł głosy, że moje poprzednie oświadczenie było pełne niejasności, nieeleganckich wyrażeń oraz że mój appearance, czyli wygląd, pozostawiał sporo do życzenia. 

Dalej słyszymy:

W tej sytuacji chciałbym bardzo stanowczo powiedzieć, że tamten materiał został zmanipulowany, i to tendencyjnie. Mało tego - wyjęty z kontekstu, co jest stałą praktyką pewnych kół.

Mann podkreślił, że "kiedy ma już prawo wypowiedzieć pełnymi zdaniami opinię na temat sytuacji, dementując tamte nieelegancko przygotowane materiały", chciałby "wrócić do podsumowania" i kwituje:

Biorąc pod uwagę ogólną sytuację, mam wszystko w dupie.
Więcej o: