"Kłamiesz" - Renata Przemyk i Vienio prezentują teledysk

Renata Przemyk i Vienio prezentują pierwszy singiel i teledysk z płyty "Renata Przemyk i Mężczyźni". W teledysku zobaczymy dzieła grafika, malarza i rysownika Jacka Sroki.

Premiera płyty "Renata Przemyk i Mężczyźni" odbędzie się 8 maja. Płytę można zamawiać tutaj.

Renata Przemyk i Vienio - "Kłamiesz". Zobacz teledysk

 

"Kłamiesz" to pierwszy singiel promujący jubileuszowe wydawnictwo "Renata Przemyk i Mężczyźni". Trzynaście piosenek na trzydziestolecie pracy artystycznej, zaśpiewanych w duetach z wyjątkowymi mężczyznami.

Gazeta.pl apeluje: #zostajemywdomu. Nasza playlista poprawi wam humor, cokolwiek robicie >>

Renata Przemyk i Vienio zaśpiewali wspólnie piosenkę z płyty "Rzeźba dnia" z 2014 roku. Teledysk wedle pomysłu i reżyserii Jarosława Migonia, z obrazami i grafikami Jacka Sroki, w swojej minimalistycznej i intrygującej formie budzi wiele emocji i nie pozwala szybko o sobie zapomnieć. Renata Przemyk mówi:

Kłamstwo jest narzędziem, które deformuje świat. Próbujemy ten świat upiększać na wszelkie możliwe sposoby, co ma nam ułatwić relacje międzyludzkie. Omijamy tematy trudne, tłumaczymy sobie, że w ten sposób chronimy bliskich, a to rozbija nasze związki, przyjaźnie, czy kontakty biznesowe. Prawda i tak znajdzie ujście i uderzy w te relacje i w nas ze zdwojoną siłą. Vienio dopisał bardzo dobitny tekst do tej piosenki, dzięki czemu wymowa całości jest jeszcze silniejsza. 

Autorką zdjęć do płyty "Renata Przemyk i Mężczyźni" jest Sylwia Makris.

Wspieramy kulturę! Dołącz do akcji #kulturalnastrefa >>

Zobacz wideo POPkultura - nowy odcinek
Więcej o: