Jan Chojnacki po 45 latach odszedł z radiowej Trójki. "Bez możliwości pożegnania się i podziękowania"

Jan Chojnacki na antenie Trójki od 45 lat prowadził audycję "Bielszy odcień bluesa". Dziennikarz postanowił odejść z radia, ale nie dostał szansy, by pożegnać się ze słuchaczami na antenie. Programu będzie można posłuchać na innej antenie.

Jan Chojnacki poinformował swoich słuchaczy na Facebooku - "Sygnału Bielszego odcienia bluesa nie usłyszycie już w Trójce. W poniedziałek 16 marca zawiadomiłem pismem dyrekcję Trójki o rozwiązaniu umowy współpracy". To kolejny radiowiec, który opuścił Trójkę w ostatnich dniach. Po tym, jak odsunięto Annę Gacek z anteny, rezygnację ogłosił Wojciech Mann, a dołączyli do niego Gaba Kulka i Jan Młynarski.

Czytaj też: Wojciech Mann pojawił się w mediach społecznościowych. Komentuje: "W du**e to mam i auf Wiedersehen"

Chojnacki odchodzi z Trójki po 45 latach

Jan Chojnacki poinformował, że wysłał do szefostwa rozgłośni swoją pisemną rezygnację z dalszej współpracy i jednocześnie zobowiązał się do zrealizowania jeszcze dwóch audycji w trybie wypowiedzenia. Ponieważ nie otrzymał odpowiedzi, zadzwonił do dyrektora Kowalczewskiego:

W piśmie zobowiązałem się do zrealizowania w dwutygodniowym terminie wypowiedzenia dwóch audycji Bielszy odcień bluesa 19 i 26 marca. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Dziś podjąłem próbę telefonicznego kontaktu z dyrektorem Kowalczewskim, który oświadczył, że jeżeli mi bardzo zależy to mogę nadać audycję w nocy, "bo tam jest więcej miejsc".

Chojnacki skwitował:

Moje rozbuchane ego nie pozwoliło mi skorzystać z tej atrakcyjnej oferty. Po 45 latach Bielszy odcień bluesa znika więc z trójkowej ramówki, bez możliwości pożegnania się i podziękowania Słuchaczkom i Słuchaczom.
Dziękuję Wam tą drogą za wsparcie, za wielokrotnie okazywaną przyjaźń. Przez lata Wasza życzliwość utrwalała świadomość przynależności do Zacnego Marginesu, który zbudowała Dawna Trójka.

Jednocześnie podkreślił, że jego audycja będzie rozbrzmiewała o stałej porze w Radiu Baobab. Słuchacze w komentarzach pisali, że to ogromny cios dla Trójki: "To już naprawdę realna katastrofa w Trójce", "Umarł król (Trójka) niech żyje król Radio Baobab", "Jest mi bardzo przykro, że Trójka padła. To była wyjątkowa radiostacja".

Czytaj też: Jest pierwsze zastępstwo za Annę Gacek. Przełożono inną audycję

Więcej o:
Komentarze (399)
Jan Chojnacki po 45 latach odszedł z radiowej Trójki. "Bez możliwości pożegnania się i podziękowania"
Zaloguj się
 • prawdziwek89

  Oceniono 257 razy 227

  To nic innego tylko niszczenie inteligencji przez bolszewików z PiS.

 • polak.podatnik

  Oceniono 176 razy 156

  przecież jest super, naprawiliśmy stadniny, szpitale naprawimy i trójkę

 • mcguirre

  Oceniono 148 razy 138

  Proszę, nie piszcie że to Trójka. Teraz to tylko III program radia PiS.

 • szary-petent

  Oceniono 126 razy 114

  Partyjne aparatczyki z PiSu się cieszą. W ten sposób nie będą musieli dzielić się 2 mld publicznych środków z "gorszym sortem" typu Mann, Gacek, Chojancki i inni. Zostanie więcej dla nich.

 • glencok

  Oceniono 125 razy 111

  Panie Janie, prz3eci3eż te bolszewickie popychadła kaczyńskiego nie dałyby Panu poprowadzić audycji na wypowiedzeniu, bo by się bały że Pan powie coś krytycznego. komuniści boją się tego jak ognia

 • malepifko

  Oceniono 105 razy 91

  Gdzie się schował tchórzliwy kurdupel? Jeszcze niedawno wszędzie go było pełno lecz wraz z pojawieniem się wirusa zniknął bez śladu. Trzęsący siedzi pod kołdrą i wydaje polecenia swoim partyjnym giermkom? Polecenia, między innymi dotyczące Polskiego Radia?

 • guillermo

  Oceniono 94 razy 78

  Doskonale wpisuje się w credo PiSu czego nie dotknie to sp...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX