Wojciech Mann i Piotr Bukartyk publikują piosenkę. "Adrian z wami"

Kiedyś był Tercet Egzotyczny, teraz mamy Duet Egzotyczny Bukman - pod taką nazwą Wojciech Mann i Piotr Bukartyk, który często gościł w audycjach dziennikarza w Trójce, nagrali utwór "Szpachlowa gładź". Można go posłuchać w sieci.

- Umiem i lubię grać na gitarze, ale dzisiaj coś mi nie stroi. Poprosiłem więc mojego częstego gościa w studiu radiowym, Piotra, żeby tym razem on coś wykonał. Piotrze, scena jest twoja - mówi na początku nagrania Wojciech Mann, który kilka dni temu pożegnał się po 55 latach z radiową Trójką.

Wojciech Mann i Piotr Bukartyk - posłuchaj utworu "Szpachlowa gładź"

 

"Muzyka i słowa: Piotr Bukartyk, riffy na małej gitarze: Wojciech Mann" - napisali pod klipem, zamieszczonym na You Tubie. W "Szpachlowej gładzi" nie zabrakło różnego rodzaju aluzji - w końcu autor piosenki to satyryk i artysta kabaretowy. Znalazły się w niej takie wersy jak: "Ze swym kotkiem, łapka w łapkę, wódz się schował pod kanapkę" czy "A wy wiedzcie durne trolle, że ogólnie was nie cenię, nie będziemy kolegami, Adrian z wami".

Wojciech Mann odszedł z Trójki, ma już 100 tys. fanów na Facebooku

11 marca Wojciech Mann ogłosił, że opuszcza szeregi Programu Trzeciego Polskiego Radia, z którym był związany od 55 lat. Jego odejście odbyło się w atmosferze skandalu ze zwolnieniem z Trójki Anny Gacek, wieloletniej współpracowniczki Manna. W ślad za nimi poszli m.in. Jan Młynarski i Gaba Kulka. Ostatnio z radiem rozstał się (po 45 latach) Jan Chojnacki.

Z kolei program Piotra Bukartyka został zdjęty z anteny po ponad dekadzie w 2017 roku. Radiowiec poinformował wtedy swoich fanów, że mimo to ciągle będą mogli usłyszeć go w Trójce i pojawiał się w Trójce prywatnie jako gość Wojciecha Manna.

"Hej, hej, hej, co i raz to nas tu mniej". Zaśpiewał w Trójce o odejściu Andrusa i Kantereita >>

Od odejścia z radiowej Trójki Wojciech Mann oddał się z pasją działalności w mediach społecznościowych. Jego konto na Instagramie, na który do tej pory zamieścił dwa posty, w momencie publikacji tekstu obserwuje blisko 45 tys. osób. Z kolei na Facebooku jego profil śledzi już ponad 100 tysięcy użytkowników serwisu.

Wojciech Mann wydaje nowe oświadczenie w sprawie Trójki. Znowu z niebanalną puentą >>

Zobacz wideo POPkultura - nowy odcinek
Więcej o: