Pectus i Kayah wspominają twórczość Wojciecha Młynarskiego. Zobacz teledysk

Pectus wraz z Kayah teledyskiem do utworu "Przejazdem" wspominają twórczość Wojciecha Młynarskiego, który 26 marca obchodziłby swoje 79 urodziny.

"Przejazdem" to piękna muzyczna interpretacja słów Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu zespołu Pectus oraz Kayah. 

Pectus i Kayah - zobacz teledysk do "Przejazdem"

 

26 marca Wojciech Młynarski obchodziłby swoje 79 urodziny. W ramach uczczenia pamięci o tym wybitnym polskim poecie artyści prezentują teledysk, który nagrany był jeszcze w zeszłym roku. Singiel stał się częścią albumu "Kobiety/Wojciech Młynarski", który miał swoją premierę w listopadzie ubiegłego roku. Już teraz możemy obejrzeć teledysk do tej piosenki, zrealizowany przez Braci Węgrzyn.

Wojciech Młynarski to wybitny polski poeta, tekściarz, reżyser i wykonawca piosenki autorskiej. Satyryk, uważny obserwator rzeczywistości, artysta kabaretowy. W wielu kręgach uznawany za najwybitniejszego twórcę tekstów w powojennej historii kabaretu literackiego w Polsce. Jego twórczość pozostaje ponadczasowa i choć pisana przed laty, sprawia że wciąż można się z nią utożsamić. Ta myśl przyświecała zespołowi Pectus podczas tworzenia płyty "Kobiety/Wojciech Młynarski". Jednym z utworów na tej płycie jest utwór "Przejazdem", do którego zespół zaprosił gościnnie Kayah. Bycie przejazdem, to nie tylko realna podróż, to także bycie w procesie, w ciągłym rozwoju, w przemianie, nie osiadanie na laurach... Jak pisał Młynarski: "wolę zostać pomiędzy, w drodze od do i w nadziei…".

Zdjęcia do teledysku "Przejazdem" powstały pod koniec listopada 2019 roku na Teneryfie. Na zaproszenie artystów w zdjęciach do klipu wzięli udział: Kuba Kuzia - mistrza Polski w surfingu oraz Matylda Makowska - młoda wokalistka i kompozytorka, której wiele pięknych wykonań można znaleźć na YouTubie. Dla obydwojga było to pierwsze w życiu wyzwanie aktorskie.  

Kamera pięknie uchwyciła także chemię jaka tworzy się między Tomaszem Szczepanikiem a Kayah podczas wspólnego śpiewania. Szczepanik powiedział:

Dla mnie osobiście śpiewanie z Kayah to zawsze wielka i nieustająca przyjemność. Cieszę się ogromnie, że i tym razem postanowiła przyjąć nasze zaproszenie. Wyśpiewane przez nią słowa Wojciecha Młynarskiego są pełne ciepła i wrażliwości. 

Agata Młynarska: "Tata byłby szczęśliwy, że znów nucimy jego piosenki" >>

Kayah: Paulina Młynarska wspomniała mi, że to ona była inspiracją dla taty do napisania tego tekstu

- W naszym teledysku opowiadamy historię młodych ludzi, szukających miłości. Każdy z nich ma swoją pasję. On kocha fale i surfing, ona podróżuje po świecie, zdobywa inspiracje, komponuje… Ich drogi się przecinają… Nasi bohaterowie to autentyczne postaci. Prawdziwi pasjonaci, zakochani w swoich pasjach - dodaje Tomasz Szczepanik z zespołu Pectus. Kayah o współpracy mówi:

Praca z chłopakami z zespołu Pectus to zawsze czysta przyjemność, choć Tomek doskonale wie, jak ma wyglądać ostateczny efekt i potrafi być bardzo wymagający. Bardzo się cieszę, że chłopcy wybrali dla mnie tekst "Przejazdem" Wojciecha Młynarskiego. Gdy w mojej audycji "Tu i teraz" w Meloradiu spotkałam się z Pauliną Młynarską wspomniała mi, że to ona była inspiracją dla taty do napisania tego tekstu i dokładnie wiedziała, w którym momencie życia powstał. 

- Bracia Szczepaniki to fantastyczni muzycy, z wielkim talentem do pięknych melodii. Są też świetnymi kompanami towarzysko, więc na wieść o wspólnym wyjeździe na Teneryfę na plan teledysku bardzo się ucieszyłam. Miło wspominam dwójkę młodych ludzi grających parę zakochującą się w sobie… Piękni, naturalni i słodcy. To była fantastyczna przygoda - podsumowała wokalistka.

Ceniony na całym świecie polski reżyser razem z Kayah stworzyli erotyczną animację >>

Ekipa filmowa odpowiedzialna za obrazek to Bracia Węgrzyn. Michał tradycyjnie zajął się reżyserią, Wojtek zdjęciami. Obydwaj pracowali nad montażem. To nie była ich pierwsza współpraca z Kayah i zespołem Pectus. Bracia Węgrzyn odpowiedzialni byli wcześniej za klip do znanego singla Kayah "Po co". Pracowali także z zespołem Pectus podczas video do utworu "Barcelona". Ostatnio po raz kolejny udowodnili, że są świetnymi filmowcami, tworząc doskonale przyjęty przez krytykę film "Proceder".

Zobacz wideo Proceder - zwiastun
Więcej o: