Waglewscy rezygnują z audycji w Trójce. "No i stało się"

Wojciech Waglewski i jego syn Bartosz "Fisz" Waglewski zrezygnowali z prowadzenia cotygodniowej audycji "Magiel Wagli" w radiowej Trójce. - Odejście pięciu fantastycznych dziennikarzy i współpracowników redakcji muzycznej mocno zubożyło ofertę programową... międzypokoleniową i międzygatunkową dotąd - napisał w mediach społecznościowych Wojciech Waglewski.

O tym, że Waglewscy nie będą już prowadzić audycji "Magiel Wagli" w radiowej Trójce poinformował w środę Wojciech Waglewski na Facebooku: 

No i stało się. Nasza wspólna przygoda pt. Magiel Wagli dobiegła końca. Było nam niezmiernie miło gościć w Państwa domach. Cenimy sobie nowe znajomości zawarte przy okazji i mamy nadzieję na ich kontynuację.

Waglewski dodał, że "odejście pięciu fantastycznych dziennikarzy i współpracowników redakcji muzycznej mocno zubożyło ofertę programową", która do tej pory była "międzypokoleniowa i międzygatunkowa".

Sposób rozstania się z Anią w niezwykle wielkopańskim i dość osobliwym, jak na nasze rozumienie dobrych manier, stylu do tego kompletnie nieuzasadnionym umocniło nas w przekonaniu o konieczności odejścia. Trzymamy jednak kciuki za cała Metzową ekipę muzyczną, bo to nadal najciekawsze i najbardziej życzliwe dla rodzimej twórczości radio.

- czytamy we wpisie. Jak dodał Waglewski, "najważniejsze teraz to wyjść jakoś z tych ciemności egipskich i uporać się z tą zarazą". 

Do zobaczenia i usłyszenia gdzieś tam, kiedyś /np. na koncertach/. Niech Państwo uważa na siebie

- napisał na koniec.

Wojciech Waglewski o rezygnacji z prowadzenia audycji 'Magiel Wagli'Wojciech Waglewski o rezygnacji z prowadzenia audycji 'Magiel Wagli' Facebook/Wojciech Waglewski

Audycję "Magiel Wagli" Wojciech Waglewski razem z synem Bartoszem prowadził od 2008 roku.

Wojciech Waglewski jest założycielem i liderem zespołu Voo Voo. Natomiast "Fisz" z bratem Piotrem "Emade" Waglewskim współtworzy grupę Tworzywo Sztuczne

Dziennikarze muzyczni odchodzą z Trójki

Przypomnijmy, że 9 marca po 19 latach z radiową Trójką pożegnała się Anna Gacek. Kilka dni później odszedł Wojciech Mann, związany ze stacją od 55 lat. Razem z Gacek prowadził audycję "W tonacji Trójki". Następnie, aby "być przyzwoitym i solidarnym", z pracy w radiu zrezygnowali Jan Młynarski i Gaba Kulka. W zeszłym tygodniu, po 45 latach, z rozgłośni odszedł Jan Chojnacki.

Czytaj więcej:

Więcej o: