Wojciech Mann i Piotr Bukartyk publikują nową piosenkę. "Pogodna, pokrzepiająca i jakże rozgrzewająca"

"Odrobinka winka" to tytuł drugiej piosenki, którą po tym, jak Wojciech Mann odszedł z Trójki, publikuje w sieci razem z Piotrem Bukartykiem. Tym razem temu drugiemu towarzyszy jeszcze dwóch muzyków.

Duet Egzotyczny Bukman - pod taką nazwą funkcjonuje "zespół", który tworzą Mann i jego częsty kiedyś gość w radiowej Trójce. "Odrobinka winka" to nie jest utwór premierowy, Bukartyk napisał go kilka lat temu, ale teraz pojawił się na You Tube z towarzyszeniem Manna. Dziennikarz mówi w wideo o piosence, że jest "pogodna, pokrzepiająca i jakże rozgrzewająca".

Wojciech Mann i Piotr Bukartyk - posłuchaj utworu "Odrobinka winka"

 

Wojciech Mann i Piotr Bukartyk publikują piosenkę. "Adrian z wami" >>

Pierwsza piosenka Wojciecha Manna i Piotra Bukartyka pojawiła się w sieci tydzień temu, zaledwie kilka dni po tym, jak 11 marca Mann ogłosił, że odchodzi z Programu Trzeciego Polskiego Radia, z którym był związany od 55 lat. Decyzję podjął po tym, jak w atmosferze skandalu z Trójką pożegnała się Anny Gacek, jego wieloletnia współpracowniczka. Dziennikarka poinformowała, że decyzją prezeski Polskiego Radia, musiała zniknąć z anteny "w trybie natychmiastowym". List otwarty do Agnieszki Kamińskiej skierował Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Rzecznik Praw Obywatelskich do prezeski Polskiego Radia w sprawie Anny Gacek: Informacja wywołuje zaniepokojenie >>

Z kolei program "Urywki z rozrywki" Piotra Bukartyka został zdjęty z anteny po ponad 10 latach w 2017 roku. Radiowiec poinformował wtedy swoich fanów, że mimo to ciągle będą mogli usłyszeć go w Trójce i pojawiał się w Trójce prywatnie jako gość piątkowej audycji Wojciecha Manna.

W ostatnich tygodniach nastąpiła kolejna fala odejść z Trójki. Oprócz Anny Gacek i Wojciech Manna, z radia zniknęli m.in. Jan Chojnacki, Jan Młynarski oraz Wojciech Waglewski i jego syn Bartosz "Fisz" Waglewski.

Z anteny Trójki zniknęła "Siesta". Marcin Kydryński: To nie jest czas na oddawanie pola >>

Zobacz wideo POPkultura - najnowszy odcinek
Więcej o: