Bob Dylan ma niespodziankę. Nagrał pierwszą od ośmiu lat piosenkę i można już jej posłuchać

Bob Dylan zrobił ogromną niespodziankę swoim fanom i po raz pierwszy od ośmiu lat zaprezentował światu zupełnie nową piosenkę, o czym poinformował na swoim koncie na Twitterze. Utwór opowiada o morderstwie prezydenta USA Johna F. Kennedy'ego.
Zobacz wideo

Bob Dylan po ośmioletniej przerwie wypuścił nową piosenkę. "Murder Most Foul" jest blisko 17-minutową balladą poświęconą morderstwu prezydenta Johna F. Kennedy'ego, do którego doszło w 1963 roku. Piosenkarz poinformował o tej premierze na swoim profilu na Twitterze. Teraz i wy możecie posłuchać tego utworu.

Bob Dylan nagrał pierwszą od ośmiu lat piosenkę

"Pozdrawiam swoich fanów i obserwatorów, jestem wam bardzo wdzięczny za wsparcie i lojalność, które mi okazujecie od lat. Oto wcześniej niepublikowana piosenka, którą nagraliśmy już jakiś czas temu. Myślę, że może was zainteresować. Bądźcie bezpieczni, czujni i niech Bóg nad Wami czuwa" - napisał Dylan.

 

"To był mroczny dzień w Dallas w listopadzie 1963 roku. Ten dzień będzie żył w niesławie" - slyszymy na początku utworu. Dalej pojawiają się wersy "Zastrzelony jak pies w biały dzień, to była kwestia chwili i chwila okazała się odpowiednia, musisz zapłacić swoje długi, a my przyszliśmy je odebrać, zabijemy się nienawiścią bez żadnego szacunku".

Bob Dylan kilka tygodni po morderstwie prezydenta Kennedy'ego wywołał sporo kontrowersji twierdząc, że widział w mordercy, Lee Harveyu Oswaldzie, coś z siebie i własnego nastawienia. Kiedy odbierał nagrodę Toma Paine'a, powiedział do zszokowanej publiczności "Muszę przyznać, że nie wiem, co myślał mężczyzna, który zastrzelił prezydenta Kennedy'ego i czy wiedział, co dokładnie robi, ale muszę też szczerze przyznać, że widziałem w nim coś z siebie".

"Nie wydaje mi się, że to mogłoby tak daleko zajść. Ale muszę przyznać, że czułem to, co on czuł - ale nie tak bardzo, żeby strzelać" - przypomina ew.com.

"Murder Most Foul" to pierwsza piosenka Dylana od czasu albumu "Tempest" z 2012 roku. W międzyczasie ukazały się wydawnictwa ze starymi przebojami "Shadows in the Night", "Fallen Angles", "Triplicate", opublikowano też serię bootlegów.

Więcej o:
Komentarze (10)
Bob Dylan ma niespodziankę. Nagrał pierwszą od ośmiu lat piosenkę i można już jej posłuchać
Zaloguj się
 • monastery

  Oceniono 3 razy 3

  Nie nagrał, ale wyciągnął ze swego archiwum

 • o_kulson_nac

  Oceniono 7 razy 3

  Bob Dylan to poeta, którego uwielbiam słuchać.

 • halbat

  Oceniono 10 razy 0

  Dylana mozna sluchac, czytac, ogladac, dotykac - to jest geniusz dla kazdego co CZUJE

 • jeffcostello1977

  Oceniono 3 razy -1

  Myślałem że wreszcie odebrał nagrodę Nobla.

 • 1moco2

  Oceniono 6 razy -2

  Przypomniał teraz sobie jak te panie z #metoo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX