Anna Gacek informuje o swoim nowym projekcie. "Zaznaczcie sobie w kalendarzu najbliższą środę"

Anna Gacek 8 marca poinformowała na Facebooku, że decyzją prezeski Polskiego Radia żegna się z Trójką "w trybie natychmiastowym". Dziennikarka muzyczna teraz ogłasza, że w przyszłym tygodniu wystartuje jej nowy projekt.

Po odejściu z Trójki Gacek zaczęła prowadzić w swoich mediach społecznościowych kilkunastominutowe programy, w których opowiada o książkach i muzyce. To właśnie jeden z nich zakończyła informacją o nowym wyzwaniu.

Anna Gacek i jej nowy projekt - będzie miał związek z Patti Smith

- Jeszcze pozostaje tajemnicą, ale mogę wam już powiedzieć: zaznaczcie sobie w kalendarzu następną środę - powiedziała Anna Gacek w nagraniu, w którym poleca kulturalne wydawnictwa. Można się domyślać, że projekt w jakimś stopniu będzie związany z twórczością Patti Smith, ponieważ dziennikarka chwilę wcześniej informuje, że musiała poświęcić jej czas w związku z nowym zajęciem.

Anna Gacek po 19 latach została odsunięta od pracy na antenie radiowej Trójki z dnia na dzień. Jak informowała, nie dostała szansy, żeby pożegnać się ze słuchaczami w którymkolwiek ze swoich programów. Rzeczniczka Polskiego Radia oficjalnie stoi na stanowisku, że dziennikarce skończyła się umowa. W sprawę zaangażował się Rzecznik Praw Obywatelskich.

Rzecznik Praw Obywatelskich do prezeski Polskiego Radia w sprawie Anny Gacek: Informacja wywołuje zaniepokojenie >>

Pożegnanie Gacek z Trójką wywołało kolejną falę odejść z Programu 3 Polskiego Radia. Decyzję o zakończeniu pracy po 55 latach podjął Wojciech Mann, który razem z Gacek prowadził "W Tonacji Trójki". W ostatnich dniach z anteną pożegnali się również - nie zawsze z własnej woli - m.in. Gaba Kulka, Jan Chojnacki, Jan Młynarski i Wojciech Waglewski oraz jego syn Bartosz "Fisz" Waglewski.

Jan Chojnacki po 45 latach odszedł z radiowej Trójki. "Bez możliwości pożegnania się i podziękowania" >>

Zobacz wideo POPkultura - nowy odcinek
Więcej o: