Zespół Pectus spotka się z fanami w ramach akcji #Kulturalnastrefa

Zespół Pectus zaprasza dziś o 18:00 na transmisję live w ramach akcji #Kulturalnastrefa. Bracia Szczepanik zdradzą nam kulisy powstawania albumu "Kobiety/Młynarski", ale przede wszystkim opowiedzą, jak współpracuje się z Kayah i przywołają ciekawe historie z planu teledysku do utworu "Przejazdem".

W tym trudnym dla artystów czasie Wydawnictwo Agora we współpracy z Gazeta.pl oraz Wyborcza.pl zainicjowało akcję #Kulturalnastrefa - cykl działań online, dzięki którym słuchacze i czytelnicy będą mogli korzystać z kultury bez wychodzenia z domu. W projekt zaangażowała się grupa Pectus.

Wspieramy kulturę! Dołącz do akcji #Kulturalnastrefa - Pectus

26 marca Wojciech Młynarski obchodziłby swoje 79. urodziny. W ramach uczczenia pamięci o tym wybitnym polskim poecie zespół Pectus i Kayah zaprezentowali teledysk nagrany jeszcze w zeszłym roku. Singiel "Przejazdem" to część albumu "Kobiety/Wojciech Młynarski", który miał swoją premierę w listopadzie ubiegłego roku.

- Dla mnie osobiście śpiewanie z Kayah to zawsze wielka i nieustająca przyjemność. Cieszę się ogromnie, że i tym razem postanowiła przyjąć nasze zaproszenie. Wyśpiewane przez nią słowa Wojciecha Młynarskiego są pełne ciepła i wrażliwości - powiedział Tomasz Szczepanik, wokalista Pectus. O teledysku do "Przejazdem" mówił:

W naszym teledysku opowiadamy historię młodych ludzi, szukających miłości. Każdy z nich ma swoją pasję. On kocha fale i surfing, ona podróżuje po świecie, zdobywa inspiracje, komponuje… Ich drogi się przecinają… Nasi bohaterowie to autentyczne postaci. Prawdziwi pasjonaci, zakochani w swoich pasjach. Sprawdźcie koniecznie klip, by przekonać się jak poradzili sobie z aktorskim zadaniem.

W samych superlatywach o współpracy z Pectusem opowiada również Kayah. - Praca z chłopakami z zespołu Pectus to zawsze czysta przyjemność, choć Tomek doskonale wie, jak ma wyglądać ostateczny efekt, więc potrafi być bardzo wymagający. Bardzo się cieszę, że chłopcy wybrali dla mnie tekst "Przejazdem" Wojciecha Młynarskiego - twierdzi artystka i dodaje: - Gdy w mojej audycji "Tu i teraz" w Meloradiu spotkałam się z Pauliną Młynarską, wspomniała mi, że to ona była inspiracją dla Taty do napisania tego tekstu i dokładnie wiedziała, w którym momencie życia powstał.

W ramach akcji #Kulturalnastrefa wszystkie produkty na kulturalnysklep.pl, w tym album "Kobiety/Młynarski", można kupić z dodatkową, 20% zniżką! Wystarczy podać kod: KULTURALNASTREFA przy składaniu zamówienia.

Więcej o: