Patrycja Markowska jest "Niepoprawna". W nowym teledysku pokazuje zdjęcia z dzieciństwa

Patrycja Markowska publikuje w sieci teledysk do piosenki "Niepoprawna". W związku z obostrzeniami dotyczącymi wychodzenia z domu, klip do utworu powstał ze zbioru kilkuset zdjęć artystki z różnych okresów jej życia, w tym tych z dzieciństwa.

Piosenkarka przy okazji postanowiła też wesprzeć Fundację Jurka Owsiaka.

Patrycja Markowska - zobacz teledysk do utworu "Nienasycona"

 

- Inspiracją do napisania piosenki "Niepoprawna”" była podróż do Ameryki Południowej w programie "Ameryka Express" - opowiada Markowska. Wróciłam naładowana energią i wspólnie z Maćkiem Wasio zabraliśmy się do pracy. Chcieliśmy zrobić energetyczny numer, który nawet odarty z wszelkich sztuczek produkcyjnych, będzie się bronił przy akompaniamencie samej gitary i wokalu. Coś, jak klasyczny dobrze skrojony garnitur, który zawsze będzie modny - dodaje. Markowska zwraca się do słuchaczy:

Już nie mogę się doczekać, kiedy zagramy ten kawałek na żywo na koncertach, a póki co wierzę, że ta piosenka wprowadzi trochę słońca i doda wam nadziei w tych trudnych czasach.

Przy okazji premiery piosenki Patrycja Markowska zainicjowała również zbiórkę pieniędzy, aby wesprzeć Fundację Jurka Owsiaka, która zamierza kupić respiratory do polskich szpitali. Na profilu artystki dostępny jest utwór w formie MP3, który można pobrać, wpłacając dowolną kwotę (minimum 1 zł). Zbiórka potrwa do 21 kwietnia 2020 roku. Wydawcą utworu jest Musicart Group, dystrybutorem Agora Digital Music. 

Patrycja Markowska ma na koncie dziewięć albumów studyjnych. Ostatni, zatytułowany "Droga", ukazał się w zeszłym roku. Piosenkarka śpiewa na nim razem ze swoim ojcem Grzegorzem Markowskim, wieloletnim wokalistą zespołu Perfect. Z tego albumu pochodzą single takie jak "Lustro" czy "Echem zostawimy ślad".

Zobacz wideo POPkultura - najnowszy odcinek
Więcej o: