Quebonafide porzuca wizerunek nerda. Wypuścił nowy teledysk i już ma prawie pół miliona wyświetleń

Quebonafide w ostatnich miesiącach zadziwiał swoich fanów drastyczną zmianą wizerunku - z wytatuowanego i drapieżnego rapera przeistoczył się w cichego, wycofanego chłopaka bez tatuaży i w kiepsko dobranych ciuchach. Wystylizowany w ten sposób konsekwentnie pojawiał się w mediach i publikował teledyski. Aż do teraz - najnowszy klip to kolejna wizerunkowa wolta. Już wiemy, czemu służyła.
Zobacz wideo

Quebonafide, czyli Jakub Grabowski, jest obecnie jednym z najpopularniejszych polskich raperów - jego płyta "Egzotyka" zdobyła tytuł najlepiej sprzedającego się wydawnictwa roku, a bilety na koncerty znikają jak świeże bułeczki. Nic też dziwnego, że najnowszy teledysk do piosenki "SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ" już kilka godzin po premierze na Youtubie wyświetlono prawie pół miliona razy. Raper zrywa w nim z dotychczasowym wizerunkiem. 

Czytaj też: O co chodzi z "nowym" Quebonafide? "To strateg, wie, że jest to mu do czegoś potrzebne". Fani mnożą teorie, ta z imieniem to pewniak

Quebo zrywa z wizerunkiem nerda. Nowy teledysk już w sieci

Quebo z wycofanego Jakuba znowu przeistoczył się w chłopaka w modnych ciuchach i z tatuażami. W nowym teledysku widzimy, jak zdejmuje z siebie charakteryzację i zrywa przy okazji sztuczną skórę. W piosence "SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ" rapuje o tym, że czuje się obserwowany przez papparazich, zawiści jaką żywią inni z powodu jego sukcesów, a do tego deklaruje, że z rapera stał się gwiazdą pop. Przy okazji wyraża szczere zdumienie, że aktor Sebastian Fabijański krytykuje jego muzykę.

Warto dodać, że w teledysku gościnnie wystąpił Janusz Chabior, który wcielił się w krzykliwego i zadufanego w sobie prowadzącego talkshow - możemy zgadywać, że to takie nawiązanie do postaci Kuby Wojewódzkiego:

 

Ukryty sens akcji Quebo. Milion złotych na cele charytatywne 

W ostatnim kadrze najnowszego teledysku pojawiła się plansza, na której raper informuje, że dostał od Allegro milion złotych za udział w akcji CTK Creepers, w ramach której pokazał wnętrze swojego domu. Quebo oznajmia, że całość przeznaczy na cele charytatywne, w tym np. na wsparcie dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie, zakup instrumentów dla dzieci z Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowie, zakup aparatu do nieinwazyjnego wspomagania oddechu u noworodków na potrzeby Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie.

Czytaj też: Quebonafide ujawnił tracklistę płyty "Romantic Psycho". Wśród gości m.in. Mata i Natalia Szroeder

Quebo jest nie tylko jednym z najpopularniejszych polskich raperów - udało mu się skutecznie przebić do mainstreamu dzięki duetowi z Taco Hemingwayem i płycie "Soma 0,5". Pochodząca z albumu piosenka "Tamagochi" była przebojem lata 2018 roku, na samym tylko Youtubie zebrała ponad 80 mln wyświetleń.

 Quebonafide przy tym miał dość charakterystyczny wizerunek - jego ciało było całe pokryte tatuażami, a włosy często pofarbowane były na odważne kolory. Swoich fanów (i nie tylko) zaskoczył, kiedy zniknął z mediów na dłuższy czas, by powrócić w zupełnie nowym wydaniu - stworzył personę Jakuba.

Jakub wyglądał i zachowywał się skrajnie odmiennie niż Quebo - był kiepsko ubrany, nosił okulary w drucianych oprawkach, zniknęły też tatuaże. On sam zachowywał się dużo bardziej introwertycznie, niektórzy sugerowali, że raper udaje osobę ze spektrum autyzmu. Wielbiciele byli co najmniej zdziwieni tą zmianą - raper pokazywał się w tym wydaniu w mediach przez długie tygodniem, wystylizowany tak wydał teledysk do piosenki "Jesień". Porzucił go dopiero w teledysku wydanym 1 kwietnia.

Więcej o: