Legenda światowego hip-hopu Dj Premier zaniemówił, gdy zobaczył prezent od L.U.C. & Rebel Babel Ensemble

Najnowszy projekt międzynarodowej orkiestry Rebel Babel Ensemble to hołd i prezent dla DJa Premiera. Opublikował on fragment utworu na swoim Instagramie i napisał: I'm speechless!

Kolektyw Rebel Babel Ensemble, pod przewodnictwem L.U.C. - kompozytora, producenta i laureata wielu nagród za projekty łączące skrecze z muzyką klasyczną i filmową, zaaranżował samplowane utwory DJa Premiera na jazzowy big band. Premiera utworu odbyła się w sobotę 21 marca.

L.U.C. i Rebel Babel Ensemble

 

W projekt mocno zaangażowany jest DJ Eprom, mistrz świata IDA, w kategoriach Show, Technical i Show Class oraz DJShop Workshop Battle i Skrecz.com Battle w kategorii Pro. Od premiery na profilach L.U.C.a, DJ Eproma i Rebel Babel Ensemble w mediach społecznościowych pojawiają się głosy uznania. Nic dziwnego, że wieści o wyjątkowym prezencie dotarły za pośrednictwem DJ Riza do samego DJ Premiera, który opublikował fragment klipu na swoim Instagramie i napisał, że brak mu słów.

 

Łącznie w przedsięwzięciu wzięło udział prawie 100 muzyków z Europy i USA. Nagrania prowadzono w Nowym Jorku, Los Angeles, Austin, Nowym Orleanie, Connecticut, Gdańsku, Warszawie, Sopocie i Wrocławiu. Prace nad projektem trwały ponad rok.

Opowiadając o utworze L.U.C. zwraca uwagi na aspekty działalności DJ Premiera, które ich inspirowały:

Nasza orkiestra stara się robić pozytywne niespodzianki. Czasem to koncert z klaksonami samochodowymi dla znużonych poranną drogą do pracy kierowców, czasem granie dla chorych dzieci w hospicjum, a czasem prawie 500 dni pracy i prezent urodzinowy dla ikony hip-hopu.

- Bardzo spodobało nam się, że DJ Premier wspomina innych artystów i sam dba by ich twórczość nie została zapomniana. Ten hołd to nasze wyrazy wdzięczności i szacunku. Przy okazji nieco spóźniony prezent na 50-tkę - dodaje. - Dj Premier to dla mnie wyjątkowy producent. Wychowałem się na jego brzmieniach słuchając w kółko taśm GangStarr, KRS ONE, Jeru The Damaja, M.O.P, Group Home i wielu innych, których dotknął talent Premiera. Jego twórczość wyznaczyła bardzo ważny kierunek w hip-hopie i odcisnęła się mocnym piętnem na wszystkich wychowanych w czasach Golden Era. Ten hołd to mój osobisty ukłon w jego stronę - mówi DJ Eprom.

REBEL BABEL ENSEMBLE to liczący już 10.000 muzyków międzynarodowy, nieograniczony Big Band, który koncertuje na całym świecie, zapraszając muzyków z miejscowych orkiestr i big bandów. Spotkania i warsztaty są formą przygotowania wielkich koncertów na największych festiwalach jak również szalonych performensów łączących żywą muzykę z dźwiękami natury lub technologii. Projekt łączy muzyków, wokalistów i kompozytorów z różnych regionów, krzyżując kultury, języki i gatunki stylistyczne. Ideą projektu jest budowanie dialogu i porozumienia poprzez muzykę, a także spełnianie marzeń młodych muzyków poprzez kreowanie dla nich edukacyjnych i scenicznych spotkań z zawodowcami i gwiazdami wielkiego formatu.

Zobacz wideo POPkultura - nowy odcinek
Więcej o: