Piotr Bukartyk opłakuje ojca. Nie żyje Roman Bukartyk

Piotr Bukartyk podał w piątek wieczorem za pośrednictwem Facebooka, że zmarł jego ojciec, Roman Bukartyk. Związany z Gorzowem Wielkopolskim działacz sportowy i radny miał 83 lata.

Piotr Bukartyk miał wziąć udział w sobotnim #koncerciedlabohaterów na Player.pl, jednak plany zmieniła rodzinna tragedia. "Drodzy Państwo, tej nocy zmarł mój tata. Niestety muszę odwołać swój występ w koncercie dla bohaterów" - napisał na Facebooku artysta.

Zobacz też: Viki Gabor, Maryla Rodowicz i wiele innych gwiazd zaśpiewało dla służby medycznej. Sukces #koncertudlabohaterów na Player.pl >>

Piotr Bukartyk żegna zmarłego ojca

"Rodzina ciężko pracowała, bym żył w warunkach cieplarnianych, nikt mi uwagi nie odmawiał, chłonąłem rzeczy i zjawiska. Tata mnie woził do Wrocławia, bym mógł oglądać słonia z bliska" - śpiewa w piosence "Inne kraje" Piotr Bukartyk.

Jego tata, Roman Bukartyk, przez całe życie był mocno związany z Gorzowem Wielkopolskim. Przez wiele lat zajmował się działalnością sportową. W latach 1964-75 kierował sekcją żużlową Stali Gorzów. Był również wiceprezesem Stilonu Gorzów ds. piłki nożnej. Na Facebooku Bukartyka pożegnała Stal Gorzów. "Przykre informacje dotarły do klubu znad Warty (...) Odszedł kolejny członek żółto-niebieskiej rodziny" - czytamy we wpisie.

W latach 1998-2010 Roman Bukartyk zasiadał w radzie miejskiej Gorzowa Wielkopolskiego.

Więcej o: