Nie żyje lider zespołu Rezerwat. Andrzej Adamiak miał 60 lat

"Dziś przed godziną 11. nagle i przedwcześnie zmarł Andrzej Adamiak. Lider zespołu Rezerwat, a przede wszystkim mój tata" - poinformował na Facebooku Bartosz Adamiak, syn muzyka. Wokalista miał 60 lat.

Andrzej Adamiak był wokalistą i założycielem zespołu Rezerwat. Komponował, pisał teksty, grał na gitarze i zajmował się produkcją muzyczną. To dzięki niemu powstał legendarny utwór "Zaopiekuj się mną" - jest jednym ze współautorów słów, muzykę do piosenki napisali Zbigniew Nikodemski i Piotr Mikołajczyk.

Nie żyje Andrzej Adamiak. Wokalista zespołu Rezerwat miał 60 lat

Informację o śmierci wokalisty przekazał syn muzyka, a ta została przekazana na oficjalnej stronie zespołu na Facebooku. Andrzej Adamiak jeszcze miesiąc temu występował na antenie Polskiego Radia, z pasją opowiadał o rock'n'rollu. Zespół planował nawet koncert w kwietniu w Zgierzu. 28 lutego skończył równo 60 lat.

Zespół Rezerwat powstał w 1982 roku, a Adamiak był jego liderem od samego początku. W 1984 roku dołączył tymczasowo do formacji Czerwony Kapturek i Omen. Choć "Zaopiekuj się mną" z 1985 roku to największy przebój grupy, to warto podkreślić, że formacja nagrała jeszcze kilka albumów studyjnych.

 

Inną znaną piosenką z repertuaru Rezerwatu jest choćby "Paryż (Moskwa)". Rezerwat ma na koncie ponad milion sprzedanych albumów.