Quebonafide nowym rekordzistą na Spotify. Pokonał kolegę po fachu

"Romantic Psycho", nowa płyta Quebonafide, pojawiła się na Spotify wieczorem 1 kwietnia i już kolejnego dnia pobiła rekord ustanowiony przez Taco Hemingwaya w 2019 roku. W zaledwie 24 godziny po premierze, 2 kwietnia br., raper mógł pochwalić się mianem najpopularniejszego artysty w serwisie Spotify w Polsce.
Zobacz wideo

Nowy album Quebonafide, który miał swoją premierę w zeszłym tygodniu, zdeklasował konkurencję. W zaledwie 24 godziny po premierze, 2 kwietnia br., raper mógł pochwalić się mianem najpopularniejszego artysty w serwisie Spotify w Polsce. W ciągu doby jego utwory zostały odtworzone ponad 4,9 miliona razy, a sam tylko najnowszy album zanotował 4,3 miliona odtworzeń.

Zobacz też: Quebonafide porzuca wizerunek nerda. Wypuścił nowy teledysk i już ma prawie pół miliona wyświetleń >>

Quebonafide podbił sieć płytą "Romantic Psycho"

Zmiana wizerunku Quebonafide, wspierająca kampanię promującą nowy album, była szeroko komentowana w mediach, jak i wśród oddanych fanów. Tak jak się spodziewano, album odniósł ogromny sukces. Nie dziwi również fakt, że pojedyncze piosenki artysty zostały odtworzone aż tyle razy. Na ten moment najpopularniejszymi utworami z krążka "Romantic Psycho" są "SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ" oraz "TOKYO2020"

To nie koniec rekordów. "Romantic Psycho" zanotował 4,3 milliona streamów w ciągu doby, ustanawiając nowy najlepszy wynik dla albumu na Spotify w Polsce. Poprzedni rekord dla odtworzeń płyty w ciągu 24 godzin ustanowił dobry znajomy Quebonafide, Taco Hemingway z albumem "Pocztówka z WWA, Lato '19", który zanotował ponad 3,2 miliona odtworzeń w ciągu doby. Z kolei w 2018 roku rekordem mogła pochwalić się płyta duetu Taconafide "Soma 0,5 mg".

Czołówka ostatniego podsumowania roku na Spotify wyraźnie pokazuje, że Polacy najchętniej słuchają rodzimych raperów. Wśród 10 najpopularniejszych artystów w 2019 roku w Polsce znalazło się aż 6 artystów wykonujących rap, a najwyższe miejsca zestawienia zajęli Taco Hemingway, Bedoes oraz Tymek.

Zobacz też: Spotify podsumowuje 2019 rok i przedstawia najczęściej odsłuchiwane utwory. Polska pod znakiem rapu >>

Więcej o: