#kulturalnastrefa. Duet Bisz/Radex zaprasza przed ekrany

Duet Bisz/Radex to jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na scenie okołohiphopowej. Znani są ze swoich, gier słownych, poetyckich tekstów oraz muzycznego, wykraczającego poza schemat podejścia do bitów. W ramach #kulturalnastrefa zapraszają na live, gdzie właśnie o tekstach będzie mowa.

W trakcie live Radek i Jarek podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z pisaniem tekstów, podejmą temat interpretacji oraz odpowiedzą na wasze pytania, które można zadawać w trakcie spotkania. Start o 18:00 na Facebooku Agora Muzyka.

Radek Łukasiewicz - oprócz działalności w duecie z Biszem jest autorem większości piosenek zespołu Pustki, jego teksty śpiewają także m. in. Monika Brodka, Piotr Zioła czy Artur Rojek, który zaprosił Radka do współtworzenia jego najnowszej płyty “Kundel”. Radek jest autorem tekstów na albumie, o którym możecie przeczytać tutaj.

Bisz - Jarosław Jaruszewski znany jest przede wszystkim z występów w zespole hip-hopowym B.O.K. Współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Miuosh, Vixen, Tau, Vienio, Sarius i wielu innych. W środowisku muzycznym klasyfikowany jest jako raper-poeta.

Pod koniec zeszłego roku ukazał się drugi album duetu Bisz/Radex "Duch Oporu". Nowy album  to wielowątkowy komentarz do stanu świata. Jest to swoisty dialog o współczesności, tego co w niej zachwyca, ale przede wszystkim co uwiera, od pułapek cyfrowej rzeczywistości po refleksję nad masową kulturą. Album można posłuchać tutaj.

W ramach akcji #kulturalnastrefa, której organizatorem jest Wydawnictwo Agora, a wspiera ją m.in. Gazeta.pl, wszystkie produkty na kulturalnysklep.pl można kupić z dodatkową, 20-procentową zniżką! Wystarczy podać kod KULTURALNASTREFA przy składaniu zamówienia. W akcję włączył się także serwis Publio.pl.

Więcej o: