Byli dziennikarze Trójki chcą założyć radio. Na pokładzie m.in. Wojciech Mann i Magda Jethon

Spółka Ratujmy Trójkę, której udziałowcami zostali m.in. Magda Jethon, Jan Chojnacki, Piotr Jedliński i Wojciech Mann chce uruchomić radio internetowe Nowy Świat. Na początek potrzebna jest suma 250 tys. złotych miesięcznie, więc została zorganizowana zbiórka w sieci.

"Nasze marzenia mogą już niebawem przybrać bardzo realne kształty. To Państwo, nasi Słuchacze, namówili nas, żebyśmy spróbowali" - napisała Magda Jethon na facebookowym profilu Ratujmy Trójkę, informując o utworzeniu spółki. Profil został założony przez słuchaczy rozczarowanych zmianami w Programie 3 Polskiego Radia po dojściu do władzy Prawa i Sprawiedliwości. 

Ratujmy Trójkę zbiera pieniądze na internetowe radio Nowy Świat

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Nowy Świat ma rozpocząć nadawanie w czerwcu. Potrzebne są jednak niemałe pieniądze - 250 tys. złotych miesięcznie. "Jeśli uda nam się w ciągu 30 dni zebrać tę kwotę i uzyskamy pewność, że zadeklarowane przez Państwa donacje osiągną tę samą wielkość w kolejnych miesiącach - rozpoczniemy działalność" - pisze była szefowa Trójki w latach 2009 i 2010-2016 w imieniu spółki. A co, jeśli się nie uda zebrać potrzebnej kwoty? W oświadczeniu czytamy:

Jeśli jednak najbliższy miesiąc pokaże, że nie uda nam się zebrać tylu pieniędzy, a prosty ich zwrot będzie niemożliwy, to wpłacona w tym czasie kwota zostanie przekazana na wsparcie służb medycznych w tym trudnym epidemicznym czasie.

Wygląda jednak na to, że projekt ma szanse. Zbiórka ruszyła kilkanaście godzin temu, a już zebrano deklaracje wpłat na poziomie ponad 90 tysięcy zł miesięcznie.

Którzy byli dziennikarze Trójki dołączą?

Jak informują udziałowcy, chęć wzięcia udziału w przedsięwzięciu, jakim jest stworzenie internetowego radia, już teraz wyraziło sporo osób związanych kiedyś z Programem 3 Polskiego Radia. To m.in.: Jerzy Sosnowski, Fisz, Wojciech Waglewski, Małgorzata Maliborska, Anna Krakowska. Jethon wymienia również takie nazwiska jak: Joanna Kołaczkowska, Piotr Bukartyk, Kuba Badach.

Z radiem Nowy Świat mają także współpracować Eliza Michalik, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres, Krzysztof Łuszczewski czy Jah Jah Frankowski, a wsparcie zadeklarowali Wojciech Malajkat, Krystyna Kofta i Zbigniew Zamachowski.

W tym roku z Trójką rozstali się m.in. Dariusz Rosiak, Anna Gacek, Wojciech Mann, Gaba Kulka, Jan Młynarski, Jan Chojnacki, Wojciech Waglewski i Fisz. Z anteny zniknęła też "Siesta" Marcina Kydryńskiego.

Wojciech Mann ruszył z facebookowym programem "O języku polityków". "Powitanie nie może być wąskie" >>

Więcej o: