The Beatles i film "Yellow Submarine" wchodzą do sieci. Premiera na YouTube już w sobotę

Szykuje się nie lada gratka dla fanów zespołu The Beatles - i nie tylko. 25 kwietnia o 18:00 na YouTube odbędzie się pokaz animacji "Żółta łódź podwodna" z 1968 roku. Podczas premiery będzie można nie tylko obejrzeć film, ale i śpiewać razem z Beatlesami.
Zobacz wideo

"Żółta łódź podwodna" to pełnometrażowy film animowany bazujący na muzyce The Beatles, który ukazał się w 1968 roku. Wyreżyserował go Kanadyjczyk George Dunning. Akcja animacji jest osadzona w podwodnej krainie zwanej Pepperland, którą przed niebezpieczeństwami chroni Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band. Pewnego dnia na Pepperland atak przypuszczają istoty zwane Blue Meanies, które najbardziej w świecie nienawidzą muzyki. Z misją ratunkową mieszkańcom Pepperlandu wyrusza kapitan Fred, który do pomocy ściąga Beatlesów. Razem ruszają w barwną muzyczną podróż przez morza i inne krainy, spotykając po drodze osobliwych bohaterów. 25 kwietnia internauci będą mieli pierwszą okazję, żeby przeżyć z Beatlesami tę szaloną przygodę w sieci.

Zobacz też: 50 lat temu Paul McCartney ogłosił, że skończył z The Beatles. Pół roku wcześniej usłyszał od Lennona: Durny jesteś >>

"Żółta łódź podwodna". Ringo Starr zaprasza na premierę na YouTube

25 kwietnia o 18:00 na oficjalnym kanale The Beatles na YouTube rozpocznie się "Yellow Submarine Sing-A-Long Watch Party", podczas którego wszyscy chętni obejrzą odrestaurowaną wersję "Yellow Submarine" połączoną ze słowami wszystkich piosenek śpiewanych w filmie. Jak zapowiedział Ringo Starr, zarówno dzieci, jak i ci, którzy są dziećmi w sercu, mają szansę pośpiewać wraz z czwórką z Liverpoolu - artysta zapewnił, że zaszczyci premierę obecnością.

 

Chociaż Beatlesi w rzeczywistości wzięli udział tylko w produkcji ostatniej sceny filmu, w której śpiewają utwór "All Together Now", a głosy pod ich postaci podłożyli inni aktorzy, wszyscy z sentymentem odnosili się do "Yellow Submarine". John Lennon powiedział w 1980 roku, że to jego ulubiony film związany z ich zespołem. Takich filmów było co najmniej pięć - zaczynając od "A Hard Day's Night" z 1964 roku, poprzez "Help! z 1965 roku i "Magical Mystery Tour" z 1967 roku, kończąc właśnie na "Yellow Submarine" oraz "Let It Be" z 1970 roku. "Yellow Submarine" pokazywano w wybranych kinach z okazji 50. rocznicy filmu w 2018 roku - teraz nareszcie możemy spotkać się z legendą w internecie.