Trójka walczy o słuchaczy. W majówkę specjalny "Polski Top Wszech Czasów"

Radiowa Trójka przygotowała nie lada gratkę dla swoich słuchaczy. W weekend majowy zostanie wyemitowane specjalnie wydanie "Polskiego Topu Wszech Czasów", które potrwa dwa dni. Program poprowadzą Marek Niedźwiecki, Piotr Baron, Piotr Metz i Piotr Stelmach.
Zobacz wideo

1 i 2 maja na antenieTrójki poleci pierwsze w historii rozgłośni dwudniowe wydanie legendarnego "Polskiego Topu Wszech Czasów". Ta audycja od lat budzi burzliwe emocje u polskich melomanów. Wielu z nich twierdzi, że wśród utworów wybieranych do notowania brakuje tych najnowszych przebojów, inni z kolei twierdzą, że tak jest dobrze, bo przecież "po Nirvanie w muzyce nic dobrego się nie wydarzyło", a to, czego słuchamy obecnie, jest "tylko na chwilę". Dość powiedzieć, że kiedy 1 stycznia 2020 roku okazało się, że upadło "żelazne podium" i w pierwszej trójce znalazły się utwory The Doors i Deep Purple, z kolei Dire Straits z piosenką "Brothers in Arms" spadli aż na 14. miejsce, słuchacze w sieci oburzeni komentowali, że "z topu zrobił się wtop".

Czytaj też: Bugalski i Drozd o odejściu z Trójki: Nadzieja umiera ostatnia - i ten moment nastąpił teraz

"Polski Top Wszech Czasów". Historyczne wydanie na majówkę

Pierwszy Top Wszech Czasów poleciał na antenie Trójki w 1994 roku, z kolei "Polski Top Wszech Czasów" emitowany jest zaledwie 12 ostatnich lat. Dodajmy, że w całej historii audycji najczęściej zestawienie wygrywał właśnie zespół Dire Straits ze swoim "Brothers In Arms" - 12 razy zajął miejsce pierwsze. Z kolei w Polskim Topie króluje "Autobiografia" Perfectu, "Kocham wolność" Chłopców z Placu Broni i "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena. Wyniki tegorocznego głosowania poznamy już 1 maja.

Tym razem słuchacze mogli wybrać aż 66 piosenek z listy 800 utworów. Głosowanie na stronie "Polskiego Topu" trwało do 27 kwietnia - wyniki 13. plebiscytu zostaną przedstawione w trakcie audycji 1 i 2 maja. Łączny czas wydania to pełne 24 godziny. W piątek dowiemy się, kto zajął miejsca od 200 do 101.

"Polski Top" zacznie się o 9 rano i jako pierwszy prowadzić będzie go Marek Niedźwiecki, o 12.00 zastąpi go Piotr Baron. Ten spędzi ze słuchaczami trzy godziny, o 15.00 w studiu zagości Piotr Metz. O 18.00 zmieni go Piotr Stelmach, który ze słuchaczami zostanie do 21.00. Pierwszą setkę poznamy w sobotę - "Top" zacznie się również o 9.00 rano, jednak jako pierwszy na antenie pojawi się Stelmach - kolejność prowadzących została bowiem odwrócona tak, by to Marek Niedźwiecki przedstawił słuchaczom zwycięzców.

 W ubiegłym roku wygrały piosenki "Autobiografia" (Perfect), "Nie pytaj o Polskę" (Obywatel G.C) i "Krakowski spleen" Maanam.

Czytaj też: Słuchacze wpłacili blisko pół miliona na nowe radio byłych dziennikarzy Trójki. Dołączyli nowi prowadzący

Więcej o: