Radio Nowy Świat. Dorota Segda dołącza do byłych dziennikarzy Trójki. "Zanosi się na radio z elitarną załogą"

Dorota Segda dołączyła do redakcji radia Nowy Świat, gdzie poprowadzi audycję "Mistrzowie grają w Nowym Świecie". Wcześniej ogłoszono, że w ekipie znaleźli się także Michał Rusinek i Tomasz Raczek.
Zobacz wideo

Magda Jethon, wieloletnia szefowa Programu III Polskiego Radia, zdecydowała się założyć radio Nowy Świat, które mają tworzyć razem z nią byli dziennikarze Trójki, a także znani aktorzy oraz krytycy filmowi. 

Czytaj też: Słuchacze wpłacili blisko pół miliona na nowe radio byłych dziennikarzy Trójki. Dołączyli nowi prowadzący

Dorota Segda dołączyła do Radia Nowy Świat

Rozgłośnia Nowy Świat ma być "całkiem nowym radiem, ale opartym na najlepszych tradycjach dawnej Trójki". Do załogi rozgłośni w ostatnich dniach dołączył były sekretarz Wisławy Szymborskiej Michał Rusinek oraz znany krytyk filmowy Tomasz Raczek. Najświeższym nabytkiem jest aktorka Dorota Segda, która poprowadzi audycję "Mistrzowie grają w Nowym Świecie".

Informację komentują zachwyceni słuchacze: "Cudownie. Coraz bardziej nie mogę się doczekać", "Zanosi się na radio z elitarną załogą. To naprawdę ekstraklasa! Czekam niecierpliwie", "Powoli robi się crossover jak w 'Avengers' - super, trzymam kciuki". 

Czytaj też: Wojciech Mann o majowych wyborach: Przestańmy jak barany słuchać oszołomów

Na pokładzie są również osoby, które miały istotny wkład w tworzenie Trójki, jak np. Joanna Kołaczkowska czy Piotr Bukartyk. W radiu Nowy Świat mają pojawiać się też Eliza Michalik, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres, Krzysztof Łuszczewski czy Jah Jah Frankowski, a wsparcie obiecali dodatkowo Wojciech Malajkat i Krystyna Kofta. Ta lista ciągle jednak pozostaje otwarta. Redaktor naczelną nowej rozgłośni będzie Magda Jethon, która szefowała Trójce w latach 2009, 2010-2016. Dołączyli także Jan Emil Młynarski, Adriana Bąkowska, Zbigniew Zamachowski i Tomasz Ławnicki.

Co usłyszymy na antenie? Możemy spodziewać się audycji muzycznych, autorskich i pasm magazynowych, w tym publicystycznych, społecznych, kulturalnych i politycznych. Jethon przekazała portalowi wirtualnemedia.pl:

Nowością będzie fakt, że o polityce nie będą mówili politycy, tylko eksperci. Oczywiście zawsze będą zapraszane dwie strony konfliktu, ale rozmówcy będą znać się na danym temacie - w żadnym wypadku nie pojawi się w studiu polityk.

Spółka "Ratujmy Trójkę" pieniądze potrzebne do założenia radia zebrała na stronie Patronite. Jethon chciała zebrać 250 tys. zł w miesiąc, a zaledwie po kilku dniach ludzie wpłacili znacznie więcej. Obecnie licznik wskazuje 491 336 zł - tyle pieniędzy wpłaciło 17742 osób.

Skoro pieniędzy jest już wystarczająco dużo, możemy spodziewać się, że radiowcy już na dniach zaczną szukać dla siebie odpowiedniego lokalu i kupią potrzebny sprzęt. Pierwszy program usłyszymy już w czerwcu - zapewniają prowadzący profil "Ratujmy Trójkę" na Facebooku. 

Więcej o: