Radio Nowy Świat. Maciej Stuhr wystąpi w stacji byłych dziennikarzy Trójki. "Czy nie za dużo wszędzie Pana Macieja?"

Radio Nowy Świat zaczyna swoją działalność z rozmachem. Stacja jeszcze nie zaczęła nadawać, a już ma coraz ciekawszą ramówkę. Okazuję się, że jej szeregi zasili gościnnie Maciej Stuhr. Aktor dołączy do grona osobów tworzących audycję "Mistrzowie grają w Nowym Świecie". Ta informacja wywołała mieszane reakcje słuchaczy.
Zobacz wideo

Radio Nowy Świat ma być "całkiem nowym radiem, ale opartym na najlepszych tradycjach dawnej Trójki". Do załogi rozgłośni w ostatnich dniach dołączyli Dorota Segda, były sekretarz Wisławy Szymborskiej Michał Rusinek oraz znany krytyk filmowy Tomasz Raczek. Teraz okazuje się, że szeregi te zasilił także aktor Maciej Stuhr.

Czytaj też: Słuchacze wpłacili blisko pół miliona na nowe radio byłych dziennikarzy Trójki. Dołączyli nowi prowadzący

Maciej Stuhr wystąpi w Radiu Nowy Świat

Podczas audycji muzycznej "Mistrzowie grają w Nowym Świecie" Maciej Stuhr zdradzi słuchaczom, jakiej muzyki najchętniej słucha. Ogłoszono to na profilu "Ratujmy Trójkę". W tym samym paśmie wystąpi także m.in. aktorka Dorota Segda.

Wiadomość o pojawieniu się aktora na antenie jednych zachwyciła: "Bycie Patronem zaczyna być coraz bardziej przyjemne", "Boję się. Wszystko, co proponujecie podoba mi się i to bardzo. Podejrzana sprawa...", "Cudnie", "Świetna wiadomość!!!!! Czekamy!!!", "Prze Bosko", "Wymiatacie, kochani!", "Dzień dobry. Bo mi się już nie chce czekać i poproszę to radio już teraz natychmiast", "Tylko ogłoście z uprzedzeniem dzień pierwszy nadawania żebym nie przegapiła ani minuty".

Inni byli nieco bardziej sceptyczni: "No nie wiem, czy to akurat dobra wiadomość, ale nie wszystko musi mi się podobać", "eee tam", "Przykro mi, ale są osoby, których nie trawie poza ekranem i do takich należą Stuhrowie. Na ekranie maestria, poza nim indolencja", "Niech i będzie byle bez polityki. Aktor świetny", "Ambiwalentne uczucie. Lubię gościa i nie cierpię. Czas pokaże", "Pan Stuhr w nowym świecie? Dla mnie bez sensu", "Szanuję za aktorstwo, ale czy nie za dużo wszędzie Pana Macieja?".

Wszystkich zaniepokojonych administratorzy profilu "Ratujmy Trójkę" zapewnili, że program "Mistrzowie grają w Nowym Świecie" będzie audycją muzyczną, nie będzie tam polityki, a Maciej Stuhr jest tylko jednym z gości zaproszonych do cyklu. Nowa radiostacja ma zacząć nadawać już w czerwcu. 

Czytaj też: Maciej Stuhr chodził do liceum z Jadwigą Emilewicz. Zaapelował do niej: Walnij ręką w stół i przejdź do historii

Redaktor naczelną nowej rozgłośni będzie Magda Jethon, która szefowała Trójce w latach 2009, 2010-2016. Na pokładzie są również osoby, które miały istotny wkład w tworzenie Trójki, jak np. Joanna Kołaczkowska czy Piotr Bukartyk. W radiu Nowy Świat mają pojawiać się też Eliza Michalik, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres, Krzysztof Łuszczewski czy Jah Jah Frankowski, a wsparcie obiecali dodatkowo Wojciech Malajkat i Krystyna Kofta. Dołączyli także Jan Emil Młynarski, Adriana Bąkowska, Zbigniew Zamachowski i Tomasz Ławnicki.

Więcej o: