Radio Nowy Świat. Anna Gacek nie dołączy do ekipy radia byłych dziennikarzy Trójki

Radio Nowy Świat powstało po fali odejść najbardziej lubianych dziennkarzy z radiowej Trójki. Po tym jak ze stacją pożegnali się m.in. Anna Gacek, Wojciech Mann czy Jan Młynarski, Magda Jethon postanowiła założyć nową stację, która będzie "oparta na najlepszych tradycjach dawnej Trójki". Okazuje się, że do załogi nie dołączy jednak Anna Gacek.

Na założenie Radia Nowy Świat słuchacze w przeciągu dwóch tygodni wpłacili około pół miliona złotych - zbiórka pobiła rekord strony Patronite. Nigdy wcześniej nie zebrano tak dużo pieniędzy tak szybko. Magda Jethon chciała w miesiąc uzbierać ok. 250 tys. zł. Okazało się, że słuchacze w rekordowo szybkim tempie wpłacili na ten cel dwukrotnie więcej - 497 064 zł .

Czytaj też: Słuchacze wpłacili blisko pół miliona na nowe radio byłych dziennikarzy Trójki. Dołączyli nowi prowadzący

Anna Gacek nie dołączy do Radia Nowy Świat

Na profilu "Ratujmy Trójkę" systematycznie publikowane są informacje o osobach, które pojawią się na antenie Radia Nowy Świat. W ostatnich dniach do tego grona Dorota Segda, były sekretarz Wisławy Szymborskiej Michał Rusinek oraz znany krytyk filmowy Tomasz Raczek, a także aktor Maciej Stuhr. To pod postem z wiadomością o jego udziale w audycji "Mistrzowie grają w Nowym Świecie" jedna ze słuchaczek zapytała, czy Anna Gacek, której zwolnieni stało się powodem odejścia z Trójki Wojciecha Manna, także będzie prowadzić program na antenie. Okazuje się, że dziennikarka zdążyła się zaangażować w inne projekty. Administratorzy profilu poinformowali:

Pani Anna Gacek w odpowiedzi na propozycję współpracy poinformowała nas, że jest w tej chwili zaangażowana w inne projekty. Żałujemy, ale szanujemy tę decyzję.

PrintscreenPrintscreen Ratujmy Trójkę / Facebook

Co teraz robi Anna Gacek? Po opuszczeniu radiowej Trójki dziennikarka rusza z nową audycją muzyczną, której będzie można posłuchać co środę w aplikacji Audioteka. Chodzi o podcast "Don't Give Up". To nie pierwszy raz, kiedy Anna Gacek łączy siły z Audioteką - od dłuższego czasu pojawia się tam co piątek jej audycja "Sweet 90'". Teraz dziennikarka, jak sama mówi, stawia na "piosenki, które dodają skrzydeł".

Czytaj też: Anna Gacek: Są osoby, które uważają mnie za niezłą s*cz. A ja chcę przywieźć najlepszy materiał

Pożegnanie Gacek z Trójką wywołało kolejną falę odejść z Programu 3 Polskiego Radia. Decyzję o zakończeniu pracy po 55 latach podjął Wojciech Mann, który razem z Gacek prowadził "W Tonacji Trójki". Z anteną pożegnali się również - nie zawsze z własnej woli - m.in. Gaba Kulka, Jan Chojnacki, Jan Młynarski i Wojciech Waglewski oraz jego syn Bartosz "Fisz" Waglewski.

Radio Nowy Świat

Radio Nowy Świat zostało do życia przez spółkę Ratujmy Trójkę. Jej prezesem jest Piotr Jedliński, a członkami zarządu są Anna Krakowska i Krzysztof Łuszczewski. Wspólnikami są Wojciech Mann, Magda Jethon, Jan Chojnacki, Anna Krakowska, Jerzy Sosnowski, Krzysztof Łuszczewski, Patrycja Macjon i Piotr Jedliński.

Redaktor naczelną nowej rozgłośni będzie Magda Jethon, która szefowała Trójce w latach 2009, 2010-2016. Na pokładzie są również osoby, które miały istotny wkład w tworzenie Trójki, jak np. Joanna Kołaczkowska czy Piotr Bukartyk. W radiu Nowy Świat mają pojawiać się też Eliza Michalik, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres, Krzysztof Łuszczewski czy Jah Jah Frankowski, a wsparcie obiecali dodatkowo Wojciech Malajkat i Krystyna Kofta. Dołączyli także Jan Emil Młynarski, Adriana Bąkowska, Zbigniew Zamachowski i Tomasz Ławnicki.

Więcej o: