Kazik powraca solowo i gromi Jarosława Kaczyńskiego. "Limuzyny dwie, cały cmentarz twój"

Po raz pierwszy od kilkunastu lat Kazik pracuje nad solowym albumem. "Zaraza" ukaże się już w czerwcu, a pierwsza muzyczna zapowiedź - utwór "Twój ból jest lepszy niż mój" - to ostra szpila wbita Jarosławowi Kaczyńskiemu.
Zobacz wideo

"Twój ból jest lepszy niż mój" to komentarz do wydarzeń ostatnich tygodni, a konkretnie - do  kwietniowych odwiedzin Jarosława Kaczyńskiego na zamkniętym z powodu pandemii koronawirusa Cmentarzu Powązkowskim. Prezes PiS w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej wybrał się na grób matki pomimo braku możliwości wstępu na cmentarz dla wszystkich innych odwiedzających. 

Zobacz też: Cmentarz Powązkowski jest zamknięty, ale nie dla Jarosława Kaczyńskiego. Odwiedził grób matki >>

Kazik śpiewa do Jarosława Kaczyńskiego: Ból ukoić możesz Ty jeden, wszyscy inni wpadli w biedę

Kazik powraca do swojego charakterystycznego stylu i wyrazistych aluzji politycznych, a aranżacja muzyczna Wojtka Jabłońskiego z klimatycznym akordeonem buduje odrobinę groteskowy nastrój. Singlowi towarzyszy teledysk w reżyserii Sławka Pietrzaka. Staszewski całą piosenkę poświęcił wyprawie Jarosława Kaczyńskiego na cmentarz - śpiewa m.in. że "Cztery lata temu, dziesiątego kwietnia, Marii prosto pod koła córka uciekła", "Józef miał ojca, żonę i syna, i tego się dnia dla nich czas ten zatrzymał", ale w tym roku odwiedzić bliskich i ukoić ból może "tylko on jeden".

 

Komentujący internauci chwalą Kazika za bezkompromisowy przekaz i piszą m.in.:

Dawno już Kazik nie napisał tak mocnego tekstu. Jeśli cała płyta będzie taka to będzie hit.
Dzięki chłopaki, przydało się.Nawet dziś dumałem, że dzisiejsza sytuacja powinna urodzić nowe pokolenie antysystemowych muzyków.
Wreszcie w Wiadomościach pokażą nowy kawałek, z komentarzem, że TVN Was napuścił.

Album "Zaraza" ukaże się w czerwcu i będzie pierwszym solowym albumem Kazika od 2008 roku. Współtwórcą płyty jest Wojtek Jabłoński, multiinstrumentalista i kompozytor, który odpowiada za warstwę muzyczną oraz aranżacje. Wkrótce w sklepie wytwórni SP Records ruszy przedsprzedaż płyty.

*** W Gazeta.pl chcemy być dla Was pierwszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też wsparciem i inspiracją w tych trudnych czasach. PRZECZYTAJ NASZĄ DEKLARACJĘ i weź udział w badaniu >>

Więcej o: