Radio Nowy Świat. Kolejny aktor wystąpi w audycji. Przekonamy się "czy człowiek z żelaza słucha metalu"

Radio Nowy Świat zapowiada swoją działaność z rozmachem. Okazuje się, że na jego antenie wystąpi także Jerzy Radziwiłowicz. Wyśmienity aktor poprowadzi jeden z odcinków audycji muzycznej, która zapowiada się bardzo obiecująco - w projekcie wezmą też udział m.in. Dorota Segda czy Maciej Stuhr.
Zobacz wideo

Radio Nowy Świat jeszcze nie zaczęło nadawać, a już ma coraz ciekawszą ramówkę. Znany z występów w głośnych filmach Andrzeja Wajdy "Człowiek z marmuru" i "Człowiek z żelaza" Jerzy Radziwiłowicz poprowadzi jeden z odcinków "Mistrzowie grają w Nowym Świecie".

>>>Słuchacze wpłacili blisko pół miliona na nowe radio byłych dziennikarzy Trójki. Dołączyli nowi prowadzący<<<

 Radio Nowy Świat. Jerzy Radziwiłowicz wystąpi w audycji "Mistrzowie grają w Nowym Świecie"

O tym, że aktor dołączy do załogi Radia Nowy Świat poinformował profil Ratujmy Trójkę. W zapowiedzi ze zdjęciem Jerzego Radziwłowicza czytamy:

Najwyższy czas na kolejnego bohatera cyklu 'Mistrzowie grają w Nowym Świecie'. Z największą przyjemnością ogłaszamy, że będą mieli Państwo okazję przekonać się, czy człowiek z żelaza słucha metalu. Prawdziwy książę sceny.

Słuchacze nie kryją zadowolenia: "Nie mogę się doczekać!, "Dobrze, że wyłuskujecie tych normalnych i wspaniałych krakusów", "To jest wiadomość!", "Idzie na grubo!", "Dla mnie osobiście nie ma lepszego aktora teatralnego. Rola w serialu 'Glina' powaliła mnie na kolana. Dziękuję za to, że jesteście". Pozwalają sobie też przypominać, że pan Jerzy wystąpił także w "Człowieku z marmuru", zauważają też, że dzięki audycji z aktorem ponownie spotka się Maciej Stuhr: "Nie tylko z żelaza, z marmuru też!", "Człowiek z marmuru, z żelaza i z 'Gliny'. A jeśli chodzi o 'Glinę': Maciek Stuhr spotka się z ponownie z Mistrzem Jerzym".

>>> Radio Nowy Świat. Anna Gacek nie dołączy do ekipy radia byłych dziennikarzy Trójki<<<

Pojawił się też gorzki komentarz dotyczący Trójki: "Właśnie słuchałem Trójki i w połowie serwisu informacyjnego musiałem wyłączyć. Większość czasu to propagandą sukcesu zjednoczonej prawicy i opinie o świecie od p. Kaczyńskiego".

W audycji "Mistrzowie grają w Nowym Świecie" wystąpi także Dorota Segda, swoje ulubione kawałki zaprezentuje też Maciej Stuhr. Swój udział w projekcie jeszcze wcześniej potwierdzili krytyk filmowy Tomasz Raczek i literat, a także były sekretarz Wisławy Szymborskiej, Michał Rusinek.

Radio Nowy Świat

Na założenie Radia Nowy Świat słuchacze w przeciągu dwóch tygodni wpłacili około pół miliona złotych - zbiórka pobiła rekord strony Patronite. Nigdy wcześniej nie zebrano tak dużo pieniędzy tak szybko. Magda Jethon chciała w miesiąc uzbierać ok. 250 tys. zł. Okazało się, że słuchacze w rekordowo szybkim tempie wpłacili na ten cel dwukrotnie więcej - 501 356 zł .

Radio Nowy Świat zostało do życia przez spółkę Ratujmy Trójkę. Jej prezesem jest Piotr Jedliński, a członkami zarządu są Anna Krakowska i Krzysztof Łuszczewski. Wspólnikami są Wojciech Mann, Magda Jethon, Jan Chojnacki, Anna Krakowska, Jerzy Sosnowski, Krzysztof Łuszczewski, Patrycja Macjon i Piotr Jedliński.

Redaktor naczelną nowej rozgłośni będzie Magda Jethon, która szefowała Trójce w latach 2009, 2010-2016. Na pokładzie są również osoby, które miały istotny wkład w tworzenie Trójki, jak np. Joanna Kołaczkowska czy Piotr Bukartyk. W radiu Nowy Świat mają pojawiać się też Eliza Michalik, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres, Krzysztof Łuszczewski czy Jah Jah Frankowski, a wsparcie obiecali dodatkowo Wojciech Malajkat i Krystyna Kofta. Dołączyli także Jan Emil Młynarski, Adriana Bąkowska, Zbigniew Zamachowski i Tomasz Ławnicki.

Więcej o: