Andrzej Duda rapuje Hot16challenge 2, Peja ostro komentuje: "Świat stanął na ch... i tańczy sobie breka". Apeluje też do muzyków

Andrzej Duda rapuje w ramach akcji Hot16challange 2 o "ostrym cieniu mgły", a jego występ spotkał się z wieloma reakcjami. Jedną z osób, które skomentowały wykonanie prezydenta jest raper Peja.
Zobacz wideo #Hot16Challenge2 w szczytnym celu opanowało polskiego Youtube’a

"Fantastyczna akcja #Hot16Challenge2, choć nominacje od Zeusa przyjąłem z lekkim przerażeniem - nigdy nie rapowałem. W natłoku obowiązków dopiero dzisiaj mogłem odpowiedzieć na zaproszenie. Niech muzyka nas łączy w dobrej sprawie!" - napisał prezydent na Twitterze i wykonał utwór, w którym padają m.in. takie wersy:

To jest maj, nie pachnie Saska Kępa, może ktoś to gdzieś przewidział, ale wróżba raczej tępa.
Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły (...) Ciepły wieczór bez ciemności, trawa, spokój, my i wy. My to oni, oni - my.
Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły. Mocne ręce ratowników, wszyscy razem - chwała im.

Peja o Hot16challenge 2 Andrzeja Dudy: Proszę szanownych kolegów o rozsądne nominacje 

Peja, raper i członek grupy hip-hopowej Slums Attack, zareagował emocjonalnie na to, co pokazał w ramach akcji Hot16challenge 2 Andrzej Duda. Na oficjalnym profilu napisał:

Jakie życie taki rap. Nie zgadzam się. Kabaret to był Dudek a nie Duda. Świat stanął na ch... i tańczy sobie breka. Beka. Komentuję tutaj, bo pod filmem wyłączone. Proszę szanownych kolegów o rozsądne nominacje, ale chyba już na to za późno. S**t is Real.

Jak dotąd w zbiórce Hot16challenge 2 zebrano ponad 1,5 mln złotych - pieniądze mają być przeznaczone na wsparcie służby zdrowia w walce z koronawirusem. W akcję, którą zapoczątkował raper Solar, zaangażowali się m.in. Taco Hemingway, Norbi, Mata, Taconafide, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka czy Dawid Podsiadło. Rapowali nie tylko muzycy, ale również np. aktor Andrzej Seweryn i Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Prezydent nominował natomiast Marylę Rodowicz, Sebastiana Karpiela-Bułeckę, Pectus, Golec uOrkiestrę oraz Premiera Mateusz Morawieckiego. Wśród nominowanych jest też m.in. noblistka Olga Tokarczuk.

Więcej o: