Hot16Challange2. Andrzej Duda dołączył do akcji, Katarzyna Nosowska: O, k***a, przegiąłeś z cieniem mgły

Hot16Challenge2 zatacza coraz szersze krgi, już dawno nominacje do wyzwania wyszły poza środowisko muzyczne. Po tym, jak swój rap zaprezentował prezydent Andrzej Duda, w mediach społecznościowych zareagowała m.in. Katarzyna Nosowska, publikując serię filmików.

Prezydent Andrzej Duda dołączył do akcji promującej zbiórkę funduszy dla służby zdrowia, walczącej z koronawirusem. Jego rap z powtarzającym się określeniem "walczą z ostrym cieniem mgły" jest od kilkudziesięciu godzin jednym z najbardziej komentowanych materiałów w polskich mediach społecznościowych.

Hot16Challenge i Andrzej Duda. Katarzyna Nosowska: Z ostrym cieniem mgły zaczęło się niewinnie

Katarzyna Nosowska to wokalistka i autorka wielu fantastycznych tekstów, zarówno zespołu Hey, śpiewanych solo i przez innych artystów, m.in. Marylę Rodowicz, Krzysztofa Zalewskiego, Monikę Brodkę i Dawida Podsiadło. Po publikacji rapu Andrzeja Dudy artystka zamieściła w sieci trzy materiały wideo. W pierwszym stylizowanym na zwierzenie, Nosowska mówi o tym, że "z ostrym cieniem mgły zaczęło się niewinnie. Najpierw walczyłam z nim dla zabawy, a potem się okazało, że nie jestem w stanie bez tego żyć".

 

W drugim opublikowanym wideo widać problemy mężczyzny z pokrojeniem bochenka chleba. "Spróbuj ostrym cieniem mgły" - słychać głos piosenkarki.

 

W kolejnym Nosowska dostaje do ręki jedzenie i reaguje: "O, k***a, przegiąłeś z cieniem mgły".

 

Sama Nosowska wcześniej zaangażowała się w akcję Hot16Challenge2, została nominowana przez Krzysztofa Zalewskiego i Monikę Brodkę. Wokalistka zarapowała m.in. "Pytasz mnie jak się mam, czy popieram noszenie maseczek/Myślę, że może oddychać się ciężko, gdy nosiło się maskę już wcześniej". Do tego, by stworzyli 16-wersowe utwory, wytypowała Michała Rusinka, Wojciecha Manna, Michała Wiraszko, Kayah i Kasię Klich.

 

Andrzej Duda rapuje Hot16challenge2, Peja ostro komentuje: "Świat stanął na ch... i tańczy sobie breka". Apeluje też do muzyków >>

Hot16Challange2 - o co chodzi w tej akcji?

Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Druga edycja zainicjowanej przez Solara rapowanej akcji (pierwsza jest sprzed sześciu lat) to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka - “Beef z koronawirusem #hot16challenge” dla Siepomaga.pl. Zarówno nominowani jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z Koronawirusem. "Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem" - zapowiedział Solar, a pod tym linkiem można znaleźć zbiórkę w serwisie Się Pomaga. Do tej pory zebrano ponad 1,5 mln złotych. 

Zobacz wideo #Hot16Challenge2 w szczytnym celu opanowało polskiego Youtube’a

W Hot16Challange2 wzięli już udział nie tylko muzycy. Swoje utwory zaprezentowali m.in. Solar, Taco Hemingway, Mata, Klocuch, Natalia Szroeder, Norbi, Andrzej Seweryn, Monika Brodka, Daria Zawiałow, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, Artur Andrus, Łona, Kękę, Taconafide, Dawid Podsiadło, Rafał Brzozowski, Paweł Domagała, Igor Herbut, Paulina Przybysz czy Marian Lichtman. Duże zainteresowanie wzbudził rap prof. Marcina Matczaka, prywatnie ojca rapera Maty.

Kazik powraca solowo i gromi Jarosława Kaczyńskiego. "Limuzyny dwie, cały cmentarz twój" >>

W Gazeta.pl chcemy być dla Was pierwszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też wsparciem i inspiracją w tych trudnych czasach. PRZECZYTAJ NASZĄ DEKLARACJĘ i weź udział w badaniu >>

Więcej o: