Hot16Challange2. Andrzej Duda dołączył do akcji, Katarzyna Nosowska: O, k***a, przegiąłeś z cieniem mgły

Hot16Challenge2 zatacza coraz szersze krgi, już dawno nominacje do wyzwania wyszły poza środowisko muzyczne. Po tym, jak swój rap zaprezentował prezydent Andrzej Duda, w mediach społecznościowych zareagowała m.in. Katarzyna Nosowska, publikując serię filmików.

Prezydent Andrzej Duda dołączył do akcji promującej zbiórkę funduszy dla służby zdrowia, walczącej z koronawirusem. Jego rap z powtarzającym się określeniem "walczą z ostrym cieniem mgły" jest od kilkudziesięciu godzin jednym z najbardziej komentowanych materiałów w polskich mediach społecznościowych.

Hot16Challenge i Andrzej Duda. Katarzyna Nosowska: Z ostrym cieniem mgły zaczęło się niewinnie

Katarzyna Nosowska to wokalistka i autorka wielu fantastycznych tekstów, zarówno zespołu Hey, śpiewanych solo i przez innych artystów, m.in. Marylę Rodowicz, Krzysztofa Zalewskiego, Monikę Brodkę i Dawida Podsiadło. Po publikacji rapu Andrzeja Dudy artystka zamieściła w sieci trzy materiały wideo. W pierwszym stylizowanym na zwierzenie, Nosowska mówi o tym, że "z ostrym cieniem mgły zaczęło się niewinnie. Najpierw walczyłam z nim dla zabawy, a potem się okazało, że nie jestem w stanie bez tego żyć".

 

W drugim opublikowanym wideo widać problemy mężczyzny z pokrojeniem bochenka chleba. "Spróbuj ostrym cieniem mgły" - słychać głos piosenkarki.

 

W kolejnym Nosowska dostaje do ręki jedzenie i reaguje: "O, k***a, przegiąłeś z cieniem mgły".

 

Sama Nosowska wcześniej zaangażowała się w akcję Hot16Challenge2, została nominowana przez Krzysztofa Zalewskiego i Monikę Brodkę. Wokalistka zarapowała m.in. "Pytasz mnie jak się mam, czy popieram noszenie maseczek/Myślę, że może oddychać się ciężko, gdy nosiło się maskę już wcześniej". Do tego, by stworzyli 16-wersowe utwory, wytypowała Michała Rusinka, Wojciecha Manna, Michała Wiraszko, Kayah i Kasię Klich.

 

Andrzej Duda rapuje Hot16challenge2, Peja ostro komentuje: "Świat stanął na ch... i tańczy sobie breka". Apeluje też do muzyków >>

Hot16Challange2 - o co chodzi w tej akcji?

Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Druga edycja zainicjowanej przez Solara rapowanej akcji (pierwsza jest sprzed sześciu lat) to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka - “Beef z koronawirusem #hot16challenge” dla Siepomaga.pl. Zarówno nominowani jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z Koronawirusem. "Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem" - zapowiedział Solar, a pod tym linkiem można znaleźć zbiórkę w serwisie Się Pomaga. Do tej pory zebrano ponad 1,5 mln złotych. 

Zobacz wideo #Hot16Challenge2 w szczytnym celu opanowało polskiego Youtube’a

W Hot16Challange2 wzięli już udział nie tylko muzycy. Swoje utwory zaprezentowali m.in. Solar, Taco Hemingway, Mata, Klocuch, Natalia Szroeder, Norbi, Andrzej Seweryn, Monika Brodka, Daria Zawiałow, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, Artur Andrus, Łona, Kękę, Taconafide, Dawid Podsiadło, Rafał Brzozowski, Paweł Domagała, Igor Herbut, Paulina Przybysz czy Marian Lichtman. Duże zainteresowanie wzbudził rap prof. Marcina Matczaka, prywatnie ojca rapera Maty.

Kazik powraca solowo i gromi Jarosława Kaczyńskiego. "Limuzyny dwie, cały cmentarz twój" >>

W Gazeta.pl chcemy być dla Was pierwszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też wsparciem i inspiracją w tych trudnych czasach. PRZECZYTAJ NASZĄ DEKLARACJĘ i weź udział w badaniu >>

Więcej o:
Komentarze (108)
Hot16Challange2. Andrzej Duda dołączył do akcji, Katarzyna Nosowska: O, k***a, przegiąłeś z cieniem mgły
Zaloguj się
 • szcz9

  Oceniono 89 razy 75

  Duda sam wyszedł z cienia mgły, bo przecież razem z Sasinem organizowali lot do Smoleńska.

 • melmakianin

  Oceniono 52 razy 42

  "Ostry cień mgły" Powtórzę i pod tym artykułem: kto mu to wymyślił i po czym był ten człowiek (mam na myśli używki, nie edukację)?

 • def11

  Oceniono 41 razy 33

  A cała akcja ma za zadanie wesprzeć finansowo szpitale/ służbę zdrowia. Duda który jeszcze "wczoraj" podpisał ustawę przekazującą 2 mld na TVP zamiast onkologię ..baaardzo wiarygodny.

 • rafiol

  Oceniono 42 razy 32

  "Cień mgły" (tyt.oryg. A Patch of a fog). Rok prod. 2015. Dane za Filmweb.pl.
  Zarys fabuły: "Nauczyciel uniwersytecki i autor wybitnej powieści ma słabość do drobnych sklepowych kradzieży. Wreszcie zostaje przyłapany na gorącym uczynku przez jednego z ochroniarzy, który zaczyna go szantażować."

  ...za dużo elementów biografii się zgadza. Czyżby wołanie o pomoc?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 33 razy 27

  widać Leśne Ruhadła podpowiedziały Du.e te mgły,
  Tik Tok, rap i narty - to sobie będzie mógł Maliniak wstawić do CV po najbliższych wyborach

 • mamonka01

  Oceniono 39 razy 27

  .Ostry cień mgły pojawia się przed oczami Dudusie, gdy chwyta za długopis aby podpisać ustawę!

 • kazek100

  Oceniono 35 razy 25

  Przepraszam, ale ja wrócę do samego początku.
  Facet, który bez piśnięcia podpisał 2 miliardy na partyjną propagandę, gdy mógł skierować je na służbę zdrowia, uczestnicząc w takiej akcji robi z siebie głupca. Nawet, gdyby był lepszy niż IceT.

 • tcas

  Oceniono 30 razy 22

  Ten palant gotów jest zjeść swoje "wydaliny" byle by zwrócić na siebie uwagę.

 • owca888

  Oceniono 34 razy 22

  Kaśka, wymiatasz absolutnie. A niech go ostry cień mgły!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX