Wojciech Mann gromi w #Hot16Challenge2. Rapuje o "obstrukcji reelekcji", fani zachwyceni. "Taśma profesjonalna"

Wojciech Mann dołączył do #Hot16Challenge2. Legendarny dziennikarz z gracją zabrał się do rapowania i bardzo zadbał o wszystkie kojarzone z hip-hopem atrybuty. W tekście nie unikał polityki. Do zabawy wciąga Krzysztofa Maternę. Fani nie kryją uznania.
Zobacz wideo

Akcja #Hot16Challenge2 i zbiórka na rzecz medyków walczących z koronawirusem zatacza coraz szersze kręgi (udało się już zebrać 1,7 mln zł). Za rapowanie biorą się już nie tylko hip-hopowcy, robią to także aktorzy, pisarze i politycy łącznie z prezydentem kraju, Andrzejem Dudą. Teraz do rapowej gry dołączył Wojciech Mann i z pomocą syna dostarczył naprawdę mocny materiał.

>>> Dlaczego Andrzej Duda rapował? #Hot16challenge mówi więcej o współczesności, niż nam się wydaje<<<

Wojciech Mann dołączył do #Hot16Challenge2

Na samym początku Wojciech Mann podziękował za nominację do wzywania i nie ukrywa, że zabiera się do roboty "ze sporą tremą". W kolejnych ujęciach na jego twarzy pojawia się maseczka, ciemne okulary, czapka z daszkiem i bluza z kapturem, a na koniec dołącza syn dziennikarza.

Mann w tekście przyznaje "z upływem lat stałem się troszeczkę mniej swawolny, więc hip-hop, który robię, jest grzeczny i powolny. Jednak przyjmę wyzwanie, by pogonić wirusa, który się rozpanoszył w Europie, Azji, USA, a także przyczynił się do obstrukcji reelekcji naszego niezłomnego prezydenta". Dodajmy, że twórca podkładu muzycznego zadbał, by po słowach o wyborach w tle poleciała PRL-owska piosenka o "ukochanym kraju, umiłowanym kraju".

Dalej pan Wojciech leci z tekstem "A teraz bez ogródek, powiem ci wprost COVID-zie, twojej pryszczatej gęby nie chcemy więcej widzieć. Wyszło trochę łagodnie, a w rapie trzeba bluznąć - więc może jeszcze dodam: cholera, dupa, g***o".

 

Na sam koniec usłyszeliśmy, kto zdaniem Wojciecha Manna powinien jeszcze wziąć udział w #Hot16Challenge2. Jest to Krzysztof Materna, który prowadził z nim przez lata m.in. "MdM". Inni wybrańcy to Magda Umer, Wiktor Zborowski i Rafał Trzaskowski.

Słuchacze w komentarzach wyrażają swoje uznanie dla zwrotki: "Dziękujemy panu, panie Wojciechu, za ten dar dla ludzkości", "Nikt w tym kraju nie przeklina z taką gracją", "Złoto i diament!I Piękne nawiązanie do hot16 Taty Maty. Pan jest też profesorem i nadzwyczajnym mistrzem w swojej dziedzinie", "Taśma profesjonalna", "Wybitna rola drugoplanowa".

>>> Słuchacze wpłacili blisko pół miliona na nowe radio byłych dziennikarzy Trójki. Dołączyli nowi prowadzący<<<

Inni dodają: "Klimat przypomniał mi stary zespół muzyczny: T-raperzy znad Wisły", "Wybitne!", "Chyba to dotychczas najlepszy utwór w tym wyzwaniu. Spodziewałam się tego", "Był tata Maty, jest i syn Wojtka. Panie Wojciechu, sprawco uśmiechu, brawo", " Ubawiłem się co nie miara! Świetna aranżacja!".

Więcej o: