Hot16Challenge2 - 2 mln przekroczone, zbiórkę wsparło już prawie 60 tys. osób

200 procent normy - tyle wyrobił już Solar, inicjstor Hot16Challenge2. To akcja, w której znane (i nie tylko) osoby rapują i tym samym zachęcają do wpłacania pieniędzy na zbiórkę w serwisie Siepomaga.pl - pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem.

W tym momencie (14 maja o godzinie 11:40) na koncie zbiórki jest ponad 2 mln 13 tysięcy złotych, a akcję wsparło ponad 58 tysięcy osób. Te liczby za chwilę będą już nieaktualne.

Hot16Challenge2 - o co chodzi?

Hot16Challange2 to akcja, którą zainicjował raper Solar - początkowo była skierowana przede wszystkim do środowiska hip-hopowego. "W związku z panującą pandemią, integralną częścią akcji staje się zbiórka charytatywna - Beef z koronawirusem #hot16challenge - organizowana wraz z fundacją Siepomaga.pl. Do udziału w zbiórce chciałbym zachęcić nie tylko nominowanych, ale i wszystkich słuchaczy. Możesz wpłacić pieniądze na zbiórkę którą stworzyłem, ale jeśli wolisz wesprzeć inaczej, żaden problem" - zachęca na stronie zbiórki organizator. Ludzie wpłacają różne kwoty - są i takie po 5 złotych, i dużo większe. Taco Hemingway zdecydował się wesprzeć medyków kwotą 100 tysięcy złotych.

Nominowane osoby muszą zarapować 16-wersowy utwór i wpłacić pieniądze na konto w serwisie Siepomaga.pl - celem jest pomoc finansowa dla służb medycznych walczących z epidemią koronawirusa. W akcji wzięli udział niedawno m.in. Maryla Rodowicz i Cezary Żak oraz Artur Barciś, a wcześniej m.in. Taco Hemingway, Dawid Podsiadło, Katarzyna Nosowska, Majka Jeżowska, Andrzej Seweryn, Wojciech Mann, Mata i jego ojciec prof. Marcin Matczak, RPO Adam Bodnar czy prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda rapuje - jak do tego doszło?

Jak to się stało, że do akcji włączyli się politycy? Po tym, jak w Hot16Challenge zaangażował się prezydent Andrzej Duda, przygotowaliśmy uproszczoną grafikę nominacji.

embed

Dlaczego Andrzej Duda rapował? #Hot16challenge mówi więcej o współczesności, niż nam się wydaje >>

Więcej o: