"Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika na szczycie Listy Przebojów Trójki. Nagle problemy ze stroną

Kazik Staszewski obwieścił niedawno powrót do kariery solowej utworem "Twój ból jest lepszy niż mój", w którym ostro krytykuje Jarosława Kaczyńskiego. Słuchacze Trójki zdecydowali, że piosence należy się w tym tygodniu pierwsze miejsce na LP3. Tymczasem główna strona internetowa, na której można przeczytać wyniki notowania, jest niedostępna.

Polskie Radio dość nachalnie dotyka "dobra zmiana", jednak wielbiciele rozgłośni - szczególnie Trójki - nie dają za wygraną. W 2016 roku głośno było o zmasowanej akcji, dzięki której na szczyt Polskiego Topu Wszech Czasów wyniesiono utwór "Kocham wolność" Chłopców z Placu Broni. Zimą tego roku znani dziennikarze zaczęli masowo opuszczać Program Trzeci i zakładają własne radio. Teraz natomiast trójkowicze w cotygodniowej Liście Przebojów zwycięzcą okrzyknęli Kazika Staszewskiego i "Twój ból jest lepszy niż mój", czyli mocny komentarz do ostatnich poczynań Jarosława Kaczyńskiego. Niedługo potem internauci stracili dostęp do strony internetowej, za pośrednictwem której można oddawać głosy na LP3. 

Kazik wbija szpilę Kaczyńskiemu i wygrywa LP3, a strona nie działa

"Twój ból jest lepszy niż mój" nawiązuje do kwietniowych odwiedzin Jarosława Kaczyńskiego na zamkniętym z powodu pandemii koronawirusa Cmentarzu Powązkowskim. Prezes PiS w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej wybrał się na grób matki pomimo braku możliwości wstępu na cmentarz dla wszystkich innych odwiedzających. Staszewski śpiewa m.in. że "Cztery lata temu, dziesiątego kwietnia, Marii prosto pod koła córka uciekła", "Józef miał ojca, żonę i syna, i tego się dnia dla nich czas ten zatrzymał", ale w tym roku odwiedzić bliskich i ukoić ból może "tylko on jeden".

 

Niedługo po ogłoszeniu wyników notowania na stronach internetowych Polskiego Radia, w tym na specjalnej witrynie przeznaczonej dla Listy Przebojów Trójki, pojawiła się awaria.

Żeby dowiedzieć się, że LP3 w tym tygodniu wygrał Kazik, trzeba dokopać się do artykułu z wczorajszą playlistą, jednak zwycięzca notowania nie jest wspomniany na stronie, a jedynie uwzględniony na liście granych utworów. Janusz Schwertner napisał na Twitterze:

Kazik piosenką krytykującą Jarosława Kaczyńskiego wygrał Listę Przebojów Trójki. Więc... Polskie Radio usunęło właśnie wszystkie swoje artykuły na ten temat wraz z wczorajszym zestawieniem. Kazik znów żyje w PRL.

"Twój ból jest lepszy niż mój" promuje nadchodzący album Kazika "Zaraza". Ukaże się on w czerwcu i będzie pierwszym solowym krążkiem Kazika od 2008 roku. Współtwórcą płyty jest Wojtek Jabłoński, multiinstrumentalista i kompozytor, który odpowiada za warstwę muzyczną oraz aranżacje. Wkrótce w sklepie wytwórni SP Records ruszy przedsprzedaż płyty.

Więcej o: