Preisner: Marek Niedźwiecki jest kolejną osobą, która odeszła z Trójki. Nasza Trójka już nie istnieje

Marek Niedźwiecki jest kolejną osobą, która odeszła z Trójki - poinformował w mediach społecznościowych kompozytor Zbigniew Preisner. Bezpośrednią przyczyną miało być unieważnienie głosowania, w którym pierwsze miejsce zajęła krytyczna wobec PiS piosenka Kazika Staszewskiego "Twój ból lepszy niż mój".

Zbigniew Preisner zamieścił na Facebooku wpis, w którym odniósł się do unieważnienia przez radiową Trójkę plebiscytu, w którym wygrała piosenka Kazika Staszewskiego. Jak stwierdził, "w Programie Trzecim Polskiego Radia wydarzyła się historia, która nawet w najgorszych czasach PRL byłaby nie do pomyślenia".

Zobacz wideo Andrzej Duda o podpisaniu ustawy ws. przekazania 2 mld zł na media publiczne

Preisner: Marek Niedźwiecki jest kolejną osobą, która odeszła z Trójki

Kazik ze swoją piosenką "Twój ból jest lepszy niż mój" wygrał notowanie Listy przebojów Marka Niedźwieckiego. Kilka godzin później tak zwany redaktor naczelny Trójki Tomasz Kowalczewski ogłosił, że redakcja unieważniła głosowanie, informując, że "wprowadzono piosenkę spoza listy, nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy"

- opisał Preisner.

W swoim wpisie poinformował, że Niedźwiecki jest kolejnym radiowcem, który w sobotę zakończył współpracę z Trójką.

Marek Niedźwiecki jest kolejną osobą, która dzisiaj odeszła z Trójki. Nasza Trójka już nie istnieje. Nie możemy się dać zniewolić tej bolszewickiej polityce, musimy bronić naszej wolności, inaczej zostanie nam "zniewolony umysł"

- napisał. Jak dodał, kontaktował się z Niedźwieckim i uzyskał zgodę dziennikarza na upublicznienie informacji.

Sam Niedźwiecki nie odniósł się jeszcze do sprawy. Tymczasem kolejni polscy artyści zapowiadają bojkot Trójki.

Artyści ruszają z bojkotem Trójki. Wśród nich Podsiadło. "Moje utwory nie powinny być grane na antenie"

Więcej o: