Hirek Wrona opuszcza Trójkę. "Nie mam pewności, czy pożegnam się ze słuchaczami na antenie"

Po Marku Niedźwieckim z radiowej Trójki odchodzi Hirek Wrona. Dziennikarz swoją decyzję ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Kończy się mój piękny sen" - napisał.
Zobacz wideo

Na dobre kończy się znana nam Trójka. Po wczorajszym złożeniu wypowiedzenia przez Marka Niedźwieckiego dziś współpracę ze stacją zakończył Hirek Wrona, który był obecny na antenie od 1985 roku. To pokłosie burzy, którą rozpętało unieważnienie przez władze Programu Trzeciego PR wyników najnowszego notowania Listy Przebojów Trójki. Jej zwycięzcą został Kazik z krytyczną wobec Jarosława Kaczyńskiego piosenką "Twój ból jest lepszy niż mój".

Zobacz też: Preisner: Marek Niedźwiecki jest kolejną osobą, która odeszła z Trójki. Nasza Trójka już nie istnieje >>

Trójka. Hirek Wrona po latach odchodzi ze stacji

Wrona poinformował o decyzji w mediach społecznościowych.

Dziś napisałem list mailowy do dyrektora Trójki, w którym poinformowałem go o moim odejściu ze stacji. Być może pozwoli mi pożegnać się ze słuchaczami w środę w audycji Do Południa. Jednak nie mam tej pewności. Kończy się mój piękny sen

- napisał po tym, jak na Twitterze włączył się do rozmowy słuchaczy Trójki i dał znać, że "decyzję już podjął". 

"Niesforne dziecko Trójki. Synowskie spojrzenie kieruje w stronę Panów Jana Chojnackiego, Wojciech Manna i Grzegorza Wasowskiego" - czytamy o Hirku Wronie na stronie Polskiego Radia. Dziennikarz, który sam o sobie woli mówić "digger", czyli gość od poszukiwań i przekopywania się przez muzyczne bogactwa, w Trójce współtworzył i prowadził takie audycje jak "Radiomann", "Radio Clash", "Między dniem a snem", "Muzyka z nowej płyty", "Czarny piątek", jak również "Soul – muzyka duszy", "Polski Bit", "Do Południa" i "Czarna noc".

Dziennik.pl podaje, że w kolejnych godzinach i dniach kolejni dziennikarze Trójki ogłoszą zakończenie współpracy ze stacją.

Więcej o: